Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - Dominantka Sziwy, walka z bossem

Jak wygrać z szarowłosą dziewczyną.

Podczas misji głównej Przypadkowe spotkanie w Final Fantasy 16 zmierzysz się z bossem - przeciwniczką zwaną Dominantką Sziwy. Jak wskazuje nazwa, panuje ona nad mocą lodu, którą wykorzystuje w walce.

Zanim będziesz mógł skupić się na Dominantce, wyeliminuj z walki żołnierzy Żelaznokrwistych, bo inaczej będą ci przeszkadzać. Świetnie sprawdzi się atak specjalny Żar - postaraj się nim trafić jak najwięcej osób.

Teraz czas na Dominantkę. Wykonywanie Doskoku Feniksa (kółko na kontrolerze) i szybkie ataki wręcz to dobry pomysł, ale gdy tylko zobaczysz pod jej stopami mroźny ślad (1), od razu się od niej odsuń, bo otoczy się mroźnym pancerzem, który zada ci obrażenia. Musisz na to zareagować naprawdę szybko.

Jeśli Dominantka Sziwy lekko unosi się nad ziemią (2), to za sekundę wykona szarę w twoją stronę - bądź gotowy na unik i już zacznij iść w lewo lub prawo, nie zatrzymując się. Jeśli unik ci się uda, zrób też kontratak i kilka dodatkowych ciosów, bo przez krótką chwilę przeciwniczka nie będzie atakować.

Boss unosi się w podobny sposób nad ziemią także wtedy, gdy jesteś blisko i chce zaatakować wręcz. Wczuj się w jej rytm, żeby wykonać unik w dobrym momencie - atak następuje, kiedy opada na ziemię.

Atak Megalód nie jest trudny do skontrowania - po prostu unikaj mroźnych śladów i szukaj bezpiecznych fragmentów ziemi, cały czas pozostając w ruchu. Kiedy Dominantka wykonuje ten ruch unosząc się nad ziemią, nie próbuj jej atakować.

Od momentu, w którym boss użyje Megalodu, zacznie też częściej korzystać z ataków obszarowych i dystansowych. Ponownie kluczem jest wykonywanie uników tuż przed trafieniem, co znacznie łatwiej wykonać, gdy znajdujesz się nieco dalej od wroga.

Takim przykładem są trzy lodowe pociski. Gdy widzisz, że Dominantka je generuje, postaraj się wycofać i już schodzić w lewo lub prawo, bez zatrzymania się. Pociski wystrzelą jedną serią.

To już cały wachlarz ataków Dominantki Sziwy, więc kontynuuj mądrą defensywę i atakuj po kontratakach, by wygrać walkę.

Następnie: Final Fantasy 16 - Fafnir, walka z bossem

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Final Fantasy 16 - Rycerz Oślepiającego Świtu, walka z bossem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze