Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - Chirada i Suparna, walka z bossem

Kogo najpierw zaatakować.

Chirada i Suparna to bossowie, z którymi staniesz do walki w Final Fantasy 16. Najpierw na drodze staje ci sama Chirada, a potem walczysz z nią ponownie, ale tym razem wraz z Suparną. Na tej stronie dowiesz się, jak walczyć z Chiradą i Suparną, czyli bossami przyzywanymi przez Benediktę.


Na tej stronie:


Walka z Chiradą

W trakcie zadania głównego Głośniej od słów, na drodze stanie ci Benedikta. Przyzwie ona bossa, którego będziesz musiał pokonać - Chiradę.

Chirada ma raczej „telegraficzne” ataki, a więc łatwo odczytać jej zamiary, czyli także moment, w którym trzeba wykonać unik. Od razu przejdź więc do ofensywy, przerywając ją, kiedy boss składa się do ciosu.

Co jakiś czas Chidara przyzywa promień (1). Zawsze kiedy to robi, szybko do niej doskocz i wykonaj kilka ciosów (najlepiej ataków specjalnych), bo jest wtedy przyblokowana na kilka sekund. Uważaj jednak, by nie nadziać się na promnień - musisz doskoczyć od boku.

Atakowanie Chirady od pleców jest kuszącym rozwiązaniem, ale uważaj, bo potrafi szybko się obrócić i zadać zamaszysty cios. Ponadto, kiedy skręca skrzydła wokół ciała (2), to wykona atak wokół siebie, więc nie odskakuj na bok, tylko z dala od niej. Jest to właściwie jedyny moment, w którym powinieneś się od Chirady odsunąć - przez resztę walki pozostawaj blisko, bo jej ataki w zwarciu są bardzo łatwe do uniknięcia.

Chirada nigdy nie wykonuje podwójnych ataków, więc możesz spokojnie postawić na kontrataki, bez obawy, że otrzymasz nagle cios. Boss nie korzysta też z ataków na „drugie tempo”, czyli mających zmylić gracza i sprawić, że wykona unik zbyt wcześnie. Jak na bossa, ma też dość wątłe zdrowie, więc walka nie powinna sprawić ci dużych problemów.


Walka z Chiradą i Suparną jednocześnie

Ta walka różni się od poprzedniej i jest nieco trudniejsza. Choć Chirada dysponuje tym samym wachlarzem ciosów, co za pierwszym razem, dochodzi do tego jeszcze Suparna. Tak jak w każdej walce z kilkoma bossami, najlepiej jest eliminować je po kolei, więc skup się najpierw na jednym wrogu - rekomendujemy rozpoczęcie właśnie od Chirady, by Suparnę zostawić na później. Ta pierwsza specjalizuje się w walce wręcz, więc jest bardziej problematyczna.

WSKAZÓWKA: możesz przejrzeć poniższą sekcję „Faza II - Suparna”, by lepiej przygotować się na unikanie ataków Suparny, kiedy będziesz walczył z Chiradą.


Faza I - Chirada

Zablokuj więc celownik na Chiradzie i stosuj się do wskazówek w pierwszej sekcji tej strony. Niestety musisz w tym czasie po prostu unikać ataków Suparny - nie ma innej rady. Radzimy też na początku nie korzystać z ataków specjalnych - przydadzą się za chwilę.

Po chwili spędzonej na walce, bossowie wykonają synchroniczny atak, a ty będziesz musiał wykonać filmowy unik i cios. Po tak acji, obie będą oszołomione, więc ponownie skup się na Chiradzie i wykorzystaj zachowane do tej pory ataki specjalne, by zadać jak największe obrażenia.

Podczas ataku Sztorm Doskonały odsuń się od wrogów jak najdalej możesz, by łatwo zrobić unik przed kilkoma szarżami. Uważaj też na wyładowania energetyczne na ziemi.


Faza II - Suparna

Gdy uporasz się z Chiradą, zostanie Suparna. Gdy na ziemi pojawiają się pasy, sprawa jest prosta - stój tam, gdzie ich nie ma. Dopóki wróg nie skończy tego ataku, nie zabieraj się do ofensywy, bo łatwo dostać cios.

Gdy Suparna robi lekki odskok z obrotem, a potem szeroko rozkłada skrzydła, to zaraz wykona szarżę. Skup się na zwiększeniu dystansu i wykonaniu uniku w dobrym momencie. Po tym, jak się z tobą minie, doskocz do wroga i zadaj kilka ciosów - to jeden z najlepszych momentów na atak w tej walce.

Gdy wokół Suparny pojawiają się błyski przypominające zielone wstęgi, to zaraz rzuci dwoma energetycznymi dyskami, więc przygotuj się na dwa uniki.

Całą resztę ataków Suparny lepiej traktować dość ostrożnie - co prawda po śmierci Chirady korzysta ona z kilku jej ciosów, które będą ci znajome, ale ma też swoją kombinację ciosów wręcz, którą lepiej przeczekać (czyli unikać, bez atakowania).

Następnie: Final Fantasy 16 - Benedikta, walka z bossem

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Final Fantasy 16 - Północny Kruk, walka z bossem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze