Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - Północny Kruk, walka z bossem

Jak pokonać teleportującego się rycerza.

Północny Kruk to jeden z bossów, który stanie ci na drodze w Final Fantasy 16. Przeciwnik jest rycerzem w zbroi, który walczy dwoma sztyletami i potrafi się teleportować.

Północny Kruk jest „mniejszym” bossem, który walczy właściwie tylko w zwarciu, a to oznacza, że generalna taktyka, którą powinieneś przyjąć, to czekanie na jego ataki, wykonywanie uników, a potem kontrataków. Ważne jest też, żeby w pierwszej chwili pozbyć się jego pomocników, co nie powinno zająć długo.

Kiedy Północny Kruk zniknie wśród zielonych iskier (1), to za chwilę pojawi się tuż przy tobie, ale wykona atak na drugie tempo, więc masz mnóstwo czasu, żeby się odsunąć lub wykonać unik. Nie doskakuj jednak do niego, bo prawdopodobnie wykona serię ciosów, co będzie od ciebie wymagało serii uników.

Czasami Kruk znika wśród wspomnianych zielonych iskier, ale po ponownym pojawieniu wykonuje tylko jeden atak, kończąc w pozycji pochylonej, z rozłożonymi rękami (2). Masz wtedy dobre kilka sekund na atak, więc doskocz do przeciwnika za pomocą Doskoku Feniksa (kółko na padzie), a potem wykonaj jakiś atak specjalny lub - jeśli akurat go nie masz - zwykły.

Atakując bossa zawsze gdy rozkłada ręce i uważając ja jego podstawowe ataki, powinieneś przetrwać pierwszą fazę walki i przejść do drugiej. Poznasz to po tym, że nauczysz się filmowego starcia.

Teraz Północny Kruk będzie dysponował jeszcze trzema nowymi atakami, ale na szczęście są one bardzo proste do uniknięcia, a wręcz stają się dobrą okazją do ataku:

  • Gdy pod nogami Kruka pokażą się na chwilę niebieskie iskry, to zaraz wykona Katon, czyli będzie zionął ogniem. Podczas zionięcia nie obraca się jednak za tobą, więc po prostu zejdź z drogi płomieniom, doskocz do wroga od boku i atakuj go, jeszcze gdy pluje ogniem
  • Morderstwo to szarża w twoją stronę, ale jeśli utrzymasz dystans, jest bardzo prosta do uniknięcia. Po tym nieudanym ataku natychmiast doskocz do wroga i kilka razy go uderz
  • Raiton wywołuje na ziemi niewielkie wyładowania. To czas, żeby pozostać w ruchu, ale nie atakuj wtedy wroga, bo to właśnie on przejdzie zaraz do ataku

To wszystko, czym może cię zaskoczyć Północny Kruk. Powodzenia w walce!

Następnie: Final Fantasy 16 - Chirada i Suparna, walka z bossem

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Final Fantasy 16 - Fafnir, walka z bossem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze