Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 19 - samouczek: ochrona roślin, odchwaszczanie

Wstęp do ochrony roślin.

Drugim w kolejności samouczkiem, w który możemy zagrać w Farming Simulator 19, jest Ochrona roślin. W pierwszym tutorialu, czyli w Uprawianiu roli, nauczyliśmy się kultywatorowania, siewu oraz zbioru rzepaku. Tym razem przyszła kolej na odchwaszczanie pól, czyli nowości w Farming Simulator 19.

Obecność chwastów zmniejsza plonów, zatem musimy kontrolować ich ilość na naszym polu. W tym celu możemy wykorzystać chwastownik lub opryskiwacz. W samouczku mamy możliwość zastosowania obu maszyn. Chwastownik stosujemy, gdy chwasty wyrosły, ale są stosunkowo niskie. Jeśli przegapimy ten moment, będziemy musieli użyć opryskiwacza.

Aby wykorzystać chwastownik, musimy wsiąść do ciągnika oraz podłączyć niezbędne narzędzia. Chwastownik musimy rozłożyć przez kombinację przycisków LB + A / L1 + X, a następnie opuścić za pomocą przycisków LB + B / L1 + kółko. Obie kombinacje widzimy w komunikacie gry (1). Po wykonaniu obu kroków możemy przystąpić do odchwaszczania, wjeżdżając ciągnikiem na pole.

W kolejnym etapie samouczka uczymy się korzystać z opryskiwacza. Również musimy wejść do pojazdu i podłączyć narzędzie do ciągnika. Następnie napełniamy zbiornik opryskiwacza - w tym celu podjeżdżamy nieco do przodu i wciskamy lewy analog przy palecie. Obserwujemy widoczny u dołu pasek postępu - gdy zbiornik zostanie wypełniony środkiem chwastobójczym, paleta znika.

Następnym zadaniem jest rozłożenie i włączenie opryskiwacza: wykorzystujemy w tym celu kombinację LB + A / L1 + X, a następnie LB + X / L1 + kwadrat. Jesteśmy już gotowi do wyjechania na pole - starajmy się utrzymać prosty kierunek jazdy, aby być najbardziej efektywnym. W trakcie pracy ubywa nam środka chwastobójczego (2), a pasek postępu (3) stopniowo się wypełnia. Po spryskaniu pola otrzymujemy komunikat o zakończeniu samouczka.


Komentarze