Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Farming Simulator 19 - ceny i mechanizm rynkowy

Śledzenie cen skupu.

Naszym celem w Farming Simulator 19 jest osiągnięcie sukcesu finansowego przede wszystkim w dziedzinie rolnictwa. W tym celu skupiamy się przede wszystkim na sprzedaży naszych plonów. Warto zapoznać się z zasadami mechanizmu rynkowego w grze, żeby zawierane transakcje były dla nas korzystne.

Jeżeli przez dłuższy czas będziemy sprzedawać wyłącznie jeden rodzaj plonów, jego cena spadnie, ponieważ zaspokoiliśmy lokalny popyt. Ceny produktów, które sprzedajemy sporadycznie, będą rosnąć.

Skupy mogą również nagle podnieść cenę wybranego produktu, ponieważ akurat jest na niego zapotrzebowanie. Niektóre plony mogą być sprzedawane tylko w jednym miejscu w danym momencie. W pozostałych przypadkach możemy porównywać ceny pomiędzy skupami i wybrać wariant najkorzystniejszy.

Mamy możliwość śledzenia cen. Znajdziemy je w widoku Cen, czyli w drugiej zakładce (1) ekranów monitorowania farmy. Kolumny odpowiadają rodzajom produktów do sprzedaży (2). Dwa pierwsze wiersze tabeli odzwierciedlają zmagazynowaną wielkość naszych zbiorów (3).

Pod pomarańczową linią znajdziemy listę dostępnych punktów skupu (4). Do każdego z nich przyporządkowana jest oferowana aktualnie cena produktu (5).

Spadek ceny symbolizuje czerwona ikona, a wzrost zielona - dzięki temu wiemy, czy warto w danym momencie decydować się na sprzedaż plonów. Możemy także łatwo porównywać ceny pomiędzy skupami, co również przekłada się na decyzję, do którego miejsca pojechać.

Na początkowych etapach gry korzystnie będzie dokonywać sprzedaży całego plonu. Starajmy się zachować balans w prowadzeniu gospodarstwa - nie skupiajmy się wyłącznie na jednym rodzaju uprawy czy hodowli, ponieważ spadek cen sprawi, że dana dziedzina nie będzie tak opłacalna jak wcześniej. Przechowując plony możemy czekać na powrót korzystnej ceny sprzedaży.


Komentarze