Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry New Dawn - wyprawa: Okręt Jej Królewskiej Mości MacCoubrey

Wyprawa na poziomie pierwszym - ukradnij paczkę ze statku.

Twoim zadaniem jest wykradnięcie paczki bandytom, którzy zajęli okręt marynarki wojennej. Roger wysadzi cię w pewnej odległości od statku, na cyplu z latarnią morską. Wykorzystaj swoje aktualne położenie do przyjrzenia się, jak wygląda sytuacja na okręcie. Dobrze mieć ze sobą broń do cichych działań.

Od obszaru latarni morskiej rozciągają się klify. Aby dostać się na statek, wykorzystaj tyrolkę (1), której początek znajdziesz w pewnej odległości od latarni. Dzięki temu dostaniesz się na północny kraniec okrętu (2). W pobliżu miejsca, gdzie pali się flara (3), znajdziesz zejście pod pokład statku, gdzie ukryto paczkę. Po zabraniu pakunku musisz jak najszybciej się ewakuować ze statku, wychodząc na pokład i udając się w kierunku południowo-wschodnim.

Zbliż się do wspomnianej wcześniej tyrolki na klifie i oznacz wrogów przy pomocy lornetki przed zjechaniem na pokład okrętu. Eliminuj wrogów po cichu, upewniaj się, że znajdują się w takich miejscach, gdzie nikt nie zauważy ich ciał. Warto wykorzystać szereg otwartych kontenerów (4) położonych po wschodniej strony okrętu do przekradnięcia się w okolice flary.

Zjedź tyrolką na pokład statku i przekradnij się przez kontenery. W przypadku otwartej walki bandyci wezwą posiłki, które utrudnią realizację misji. Większość z przeciwników dopadniesz od tyłu. Wrogów możesz także wyeliminować z mostka kapitańskiego karabinem snajperskim z tłumikiem. Z tego miejsca dobrze widać zejście pod pokład (5).

Kiedy zbliżysz się do zejścia, okaże się, poszukiwana paczka jest umieszczona na podwyższonej, zielonej scenie (6). Lokalizację pakunku ułatwi ci jego pikanie. Dostań się na nią np. zeskakując z platformy, po której idziesz. Następnie zbliż się do szafki, gdzie leży pakunek, ale na razie go nie podnoś.

Będąc na scenie i patrząc w kierunku wschodnim zobaczysz schody prowadzące na platformę (7), która w pewnym momencie się skończy otwartymi drzwiami do wnętrza statku. To będzie twoja droga ucieczki. Po wzięciu paczki masz 30 sekund na oddalenie się ze statku bez wszczynania alarmu. Po tym czasie bandyci będą zmierzać do twojej lokalizacji.

Weź oznaczoną żółtym wskaźnikiem celu paczkę i biegnij na wspomniane schody. Przebiegnij platformę i przejdź przez drzwi po lewej stronie. Następnie wbiegnij na górę schodami i po wejściu na kolejny poziom skręć w lewo na zewnątrz. Przebiegnij przez kładkę (8) na brzeg i uciekaj w stronę plaży, w kierunku południowym.

Po dotarciu na miejsce musisz czekać dwie minuty na przylot helikoptera. Licznik pozostałego czasu (9)zobaczysz w górnej części ekranu po lewej stronie. W międzyczasie pozbądź się bandytów, którzy przypłyną na skuterach wodnych. Po chwili rozpocznie się natarcie od strony statku. Skorzystaj z karabinu stacjonarnego (10) i eliminuj kolejne fale przeciwników. Niektórzy bandyci spróbują dostać się do ciebie autem i na quadach.

Kiedy czas minie, za twoimi plecami wyląduje helikopter. Nie możesz pozwolić na jego zniszczenie, więc postaraj się jak najszybsze dotarcie do śmigłowca. Podbiegnij do helikoptera i zajmij miejsce pasażera, wciskając klawisz E. Po chwili misja dobiegnie końca, a twoja postać wróci do Prosperity.

Po powrocie do bazy możesz podjąć się ekspedycji w to samo miejsce. Jednakże poziom trudności wyprawy będzie wyższy. Zmieni się również miejsce początku misji i jej końca, a także lokalizacja paczki (sugeruj się różową flarą i pikaniem). Wrogów na okręcie będzie więcej, mogą pojawić się także przeciwnicy elitarni. Dobrze mieć ze sobą którąś spluwę do wynajęcia, która ułatwi cichą eliminację wrogów.


Spis treści: Far Cry New Dawn - Poradnik, Solucja

Następnie: Far Cry New Dawn - wyprawa: Most Navajo

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze

More On Far Cry New Dawn

Najnowsze artykuły