Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry New Dawn - polowanie na zwierzęta: broń i przynęty, metody

Wszystko o polowaniu.

Obok połowów, polowania na zwierzęta to sposób na pozyskiwanie łupów, które wymienisz na cenne materiały do tworzenia broni i pojazdów. W trakcie odławiania zwierzyny zdobędziesz także punkty talentów, które wykorzystasz do rozwoju postaci.

Zwierzęce łupy wymienisz na materiały przy stole warsztatowym w Prosperity lub w wyzwolonym posterunku albo u wędrownego handlarza. Na polowanie możesz uzbroić się w broń palną, broń do walki wręcz lub w łuk. Zwierzęta giną także w pożarach, w trakcie wybuchów i w wyniku kolizji z pojazdami.

Przebieg polowania

Przed rozpoczęciem polowania oznacz zwierzynę celując bronią (1) lub przy użyciu odblokowanej umiejętności lornetki. Dzięki temu będziesz mógł śledzić więcej niż jedną zwierzynę w trakcie ucieczki. Zorientujesz się także, z iloma osobnikami masz do czynienia.

  • Zwierzęta możesz zabijać w bezpośrednim starciu bronią do walki wręcz lub na odległość.
  • Przed starciem zwróć uwagę na poziom zwierzęcia - osobniki o wyższej randze wymagają stosowania lepszej broni.
  • Warto pamiętać, że korzystanie z broni do walki wręcz i łuku to sposób na większą liczbę łupów.

Broń snajperska umożliwia zabicie zwierzęcia z odległości, ale będzie mniej skuteczna, gdy dojdzie do starcia bezpośredniego. Łuk zadaje zwierzętom mniej obrażeń, choć pozwala na zdobycie większej ilości łupów z martwego np. niedźwiedzia. Strzelanie z broni krótkiej może być mało skuteczne w przypadku ruchliwych celów. W starciu bezpośrednim możesz zostać przygwożdżony potężnym atakiem np. bizona (2) i szybko zginąć.

W starciu bezpośrednim zakradnij się do celu jak najbliżej zanim przystąpisz do ataku. Czasem zwierzęta rzucą się do ucieczki w momencie starcia, dlatego zawsze miej broń dystansową w zanadrzu. Zranione zwierzę będzie kuleć i jest szansa, że w trakcie pościgu padnie. Jeżeli tak się nie stało, czasem wystarczy kilka strzałów z łuku lub z karabinu, żeby je dobić.

  • Drapieżniki takie jak rosomaki czy wilki trzymaj na dystans.
  • Wybrane osobniki zwabisz w pułapkę za pomocą przynęty.
  • Wabik wytworzysz z zebranego wcześniej mięsa i juki w widoku Ekwipunku.
  • Wybierz przynętę z menu kołowego i rzuć w wybrane miejsce.
  • Po zajęciu pozycji nieopodal, poczekaj na zwierzę i w odpowiednim momencie zaatakuj, starając się strzelać mu w głowę.

Jeżeli zdecydujesz się na karabin snajperski, dobrze wykorzystać punkty orientacyjne w terenie takie jak ambony myśliwskie czy dachy budynków. Warto pamiętać o atutach spluw do wynajęcia. Sędzia od pewnego momentu sprawi, że zwierzęta nie podejmą walki, jeśli ich nie zaatakujesz. Pies Timber (3) od początku potrafi samodzielnie oznaczać wrogów, a na najwyższym poziomie odciągnie uwagę drapieżników od twojej postaci.

W zależności od sposobu uśmiercenia zwierzęcia uzyskasz różne typy łupów. Polowanie z użyciem broni palnej, łuku i broni do walki wręcz to sposób na pozyskiwanie mięsa. Uszkodzone mięso wydobędziesz z zwierzyny, która zginęła w wyniku wybuchów. Mięso rozjechanego zwierzęcia znajdziesz w osobniku, który zginął w wyniku kolizji z pojazdem. Uszkodzoną skórę uzyskasz ze zwierząt zabitych przez ogień, wybuchy oraz pojazdy.

W starciach z monstrualnymi zwierzętami, czyli najsilniejszymi w grze, zwróć uwagę na słabe punkty przeciwnika, które są podświetlone na czerwono. Staraj się zadawać obrażenia w te miejsca, żeby przetrwać starcie. W trakcie gry odnajdziesz także legowiska zwierząt. Są to miejsca, gdzie niektóre drapieżniki znoszą zwierzynę do swojej kryjówki. W takich lokacjach znajdziesz więcej materiałów.


Spis treści: Far Cry New Dawn - Poradnik, Solucja

Zobacz też: Far Cry New Dawn - łupy zwierzęce i materiały rzemieślnicze

Komentarze

More On Far Cry New Dawn

Najnowsze artykuły