Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 3 - odblokowana kamera ujawnia sekrety gry

Wagon na głowie, sprytne tekstury i znikające kolory.

Na kanale Shesez w serwisie YouTube pojawił się nowy odcinek serii Boundary Break, w której autorzy, za pomocą odblokowanej kamery, ujawniają sekrety związane z produkcją gier. Tym razem pod lupę wzięto Fallout 3.

Przy projektowaniu niektórych scen, Bethesda zastosowała kilka sztuczek, które dzięki manipulacji kamerą, perspektywą i ukrytymi lokacjami, są niewidoczne dla gracza. Ostrzegamy przed spoilerami!

Wybuch bomby atomowej w Megatonie zrealizowano przy pomocy tekstury, odpowiednio wymodelowanej tylko ze strony, w którą spogląda gracz.

Aby ukazać scenę z jadącym pociągiem w DLC Brotherhood of Steel, twórcy umieścili pojazd na głowie głównego bohatera i wymusili obserwację otoczenia z perspektywy pierwszej osoby.

W symulacji Tranquility Lane widzimy obraz w technice sepii. Okazuje się, że wszystkie elementy otoczenia zaprojektowano w żywych kolorach, zaś całość opatrzono odpowiednim filtrem.

Z kolei w pierwszej scenie, ukazującej narodziny gracza, twarz matki jest niewidoczna. Dopiero odpowiednie ustawienie odblokowanej kamery pozwala ujrzeć wygląd rodzicielki.

W serii Boundary Break możemy również zobaczyć epizody o sekretach takich gier jak Batman: Arkham Knight czy Uncharted.

Komentarze