Skip to main content

Remastery Obliviona i Fallout 3 mogą ominąć PS5

Microsoft może zdecydować się na objęcie gier konsolową wyłącznością.

Anonimowe źródło przekazało związanemu z Xboksem youtuberowi, że odświeżone wydania Fallout 3 i The Elder Scrolls 4 Oblivion mają być tytułami na wyłączność platform Microsoftu. W plotce jest wiele niewiadomych, ale taki ruch ze strony amerykańskiej korporacji nie byłby zaskoczeniem. | PLOTKA

Dzięki wyciekowi dokumentów związanych z sądową batalią pomiędzy Microsoftem a amerykańską Federalna Komisją Handlu (FTC) dowiedzieliśmy się o planach amerykańskiej korporacji i niektórych należących do niej zespołów, w tym Bethesdy. Okazało się, że twórcy Starfield zamierzają w najbliższych latach wydać także wyczekiwane przez fanów remastery The Elder Scrolls 4 Oblivion oraz Fallout 3.

Wcześniejsze słowa Phila Spencera na temat tego, że gry o ugruntowanej pozycji na innych platformach mogą nie mieć statusu tytułów na wyłączność Xboksa, sprawiły, że część graczy liczyła na wydanie wspomnianych remasterów także na konsolach Sony. Niestety, najnowsze plotki sugerują, że wspominane produkcje jednak ominą PlayStation, a przynajmniej tego zdania jest mocno związany z Xboksem (i często stronniczy) youtuber Colt Eastwood.

Sam Colt Eastwood nie jest przekonany co do prawdziwości doniesień przekazanych mu przez źródło, którego tożsamości youtuber nie chce zdradzić. Colt nie wierzy w wyłączność Obliviona i Fallouta 3 na Xboksach, ponieważ oba tytuły są już dostępne na konsolach Microsoftu w programie wstecznej zgodności, a jego zdaniem remastery najlepiej sprawdziłyby się właśnie na PlayStation. Niemniej doszły go słuchy, że odświeżone wydania obu gier w istocie ominą PlayStation.

Jest tu wiele niewiadomych, nie znamy pochodzenia pogłosek, a i sam Eastwood pozostaje sceptyczny, jednak chyba nie byłoby wielkim zdziwieniem, gdyby Microsoft rzeczywiście postawił na całkowitą wyłączność obu produkcji. Poza tym to prawda, że w obie klasyczne pozycje Bethesdy można zagrać na Xbox Series X/S, ale remastery mogłyby wprowadzić szereg nowych funkcji, jak wsparcie modów na konsolach, czego obecne wydania konsolowe nie oferują.

Zarówno Oblivion jak i Fallout 3 to pozycje wręcz kultowe, które pomimo upływu lat nadal oferują masę frajdy. Niestety przestarzała oprawa graficzna i niektóre mechaniki mogą być odrzucające dla graczy przyzwyczajonych do nowszych produkcji, więc usprawnione remastery z pewnością znalazłyby sobie miejsce na rynku. Warto też wspomnieć, że fani od lat proszą Bethesde o odświeżenie tych pozycji.

Zobacz także