Skip to main content

„O tworzeniu Fallouta 3 dowiedziałem się z karteczki samoprzylepnej” - wspomina Todd Howard

„Fallout jest twój”.

Z okazji 25 rocznicy powstania marki Fallout, deweloperzy ze studia Bethesda podzielili się wspomnieniami z tworzenia Fallouta 3. Opublikowano krótki film.

Na filmie widzimy między innymi Todda Howarda - producenta trzeciego Fallouta oraz wielu innych gier Bethesdy”. Twórca wspomina, że o tworzeniu gry dowiedział się z karteczki samoprzylepnej.

Wszyscy tutaj bardzo lubili Fallouta. Długo nikt nie podjął się zrobienia kolejnej części, więc dopytywaliśmy się, czy jest taka możliwość. Pamiętam, że przyszedłem do biura i wiceprezes Todd Vaughn zostawił mi na klawiaturze karteczkę samoprzylepną z napisem »Fallout jest twój«, tylko tyle. Wydaje mi się, że z ekscytacji zacząłem krzyczeć i biegać po biurze” - wspomina słynny deweloper.

Twórcy mówią także, że przed premierą gry bardzo chcieli poznać zdanie Tima Caina, czyli producenta oryginalnych, turowych Falloutów. Okazuje się, że przedstawione demo wywarło na nim ogromne wrażenie.

Czułem się trochę, jakby moje dziecko zostało adoptowane przez inną rodzinę, ale nie miałem żalu, tylko uczucie, że zostanie wychowane w inny sposób, niż to sobie planowałem. Zobaczyłem intro, prolog, fragmenty rozgrywki i to był trójwymiarowy Fallout - zachwycający, immersywny i niesamowity. Nawet system V.A.T.S. został przerobiony tak, żeby pasował idealnie do gry FPS. W szczególności pamiętam moment wyjścia z Krypty. Pomyślałem wówczas »tak właśnie powinien wyglądać Fallout w 3D«” - opowiada Caine.

Zobacz także