Skip to main content

Remaster Fallout 3 i nowy Doom w wycieku dokumentów Bethesdy

Oraz Dishonored 3 i odświeżony Oblivion.

W internecie pojawiły się wewnętrzne dokumenty Bethesdy, częściowo odtajnione w czasie trwania procesu Microsoftu z amerykańską Federalną Komisją Handlu (FTC) o przejęcie Activision. W planie wydawniczym możemy dojrzeć m.in. planowany remaster Fallouta 3 oraz nową odsłonę serii Doom.

Opublikowany dokument, zatytułowany PX7011 wydaje się pochodzić sprzed kilku lat, potencjalnie z okolic roku 2019, biorąc pod uwagę m.in. premiery Starfield oraz Redfall wciąż wówczas planowane były na rok fiskalny 2021, a The Elder Scrolls 6 na rok 2024. Niemniej wśród wspomnianych gier znajdziemy m.in. zremasterowaną wersję The Elder Scrolls 4: Oblivion, Doom Year Zero wraz z dwoma dodatkami DLC, a także remaster Fallout 3.

Te miały się ukazać kolejno w latach 2022, 2023 i 2024, jednak dotychczasowe przesunięcia mogą oznaczać, że w praktyce w omawiane tytuły zagramy dopiero w najbliższej przyszłości. Dokument wspomina także o trzeciej odsłonie serii Dishonored, sequelu Ghostwire: Tokyo oraz kilku tajemniczych tytułach: „Project Hibiki”, „Project Kestrel” (wraz z DLC), „Project Platinum” i niezatytułowanej jeszcze gry na zewnętrznej licencji.

Wymienionych jest też osiem tytułów oznaczonych jako „F2P/Mobile”, co potwierdza plany Microsoftu na odważniejsze wejście ich studiów wewnętrznych w rynek gier mobilnych. Oczywiście od momentu stworzenia dokumentu plany wydawcy mogły się znacznie zmienić, na przykład część tytułów została skasowana albo ich rozwój zawieszono do czasu ukończenia ważniejszych gier.

Mimo wszystko uzyskanie dostępu do dokumentów pokazuje, jakich produkcji możemy oczekiwać od Bethesdy w najbliższych latach. Powrót znanych i lubianych marek, w formie odświeżonych wersji i całkowicie nowych odsłon, z pewnością może zachęcić wielu graczy do rozważenia przesiadki na konsole Microsoftu lub komputery.

Zobacz także