Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje serial w świecie Fallouta - od twórców Westworld

Dla Amazona.

Bethesda poinformowała o nawiązaniu współpracy z Amazonem, któremu udzieliła licencji na stworzenie serialu w świecie serii Fallout. W projekt zaangażowani są twórcy popularnego „Westworld” - Lisa Joy i Jonathan Nolan.

Szczegóły na temat ekranizacji nie są znane. Wiadomo jedynie, że za powstanie adaptacji słynnego cyklu gier RPG odpowiedzialne jest Kilter Films, czyli twórcy wspomnianej produkcji o androidach od HBO.

- Fallout jest jedną z najwspanialszych serii wszech czasów. Każdy rozdział tej niesamowitej historii kosztował nas niezliczoną liczbę godzin, które moglibyśmy spędzić z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy więc niezwykle podekscytowani współpracą z Toddem Howardem i resztą świetnych osób z Bethesdy w celu ożywienia tego ogromnego, burzliwego, mrocznego i zarazem zabawnego uniwersum wraz z Amazon Studios - oznajmili Joy i Nolan.

Producentami wykonawczymi z Kilter Films są Lisa Joy i Jonathan Nolan, a projekt ze strony Bethesdy nadzorować będą Todd Howard i James Altman. Data premiery i szczegóły o obsadzie nie są znane. W związku z faktem, że serial powstaje dla Amazonu, projekt trafi najprawdopodobniej na platformę streamingową Amazon Prime.

Fallout osadzony jest w Stanach Zjednoczonych zniszczonych w wyniku wojny nuklearnej. Seria doczekała się kilku dużych odsłon, a najnowszą jest nastawione na rozgrywkę wieloosobową Fallout 76.

Źródło: Bethesda

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Fallout 3

PS3, Xbox 360, PC

Fallout 4

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze