Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EVE Online z opcją Free to Play

Od listopada.

Wszyscy zainteresowani będą mogli grać w EVE Online za darmo. Opcja Free to Play zostanie wprowadzona najprawdopodobniej w listopadzie, wraz z premierą nowego dodatku.

Deweloperzy przygotowali system klonów Alfa - będą to postacie tych użytkowników, którzy nie zdecydują się na wykupienie abonamentu. Bohaterowie tego typu będą mogli uczyć się wyłącznie umiejętności dostępnych dla ich rasy oraz pilotowania trzech rodzajów statków kosmicznych.

Inne ograniczenia dla postaci Alfa to między innymi wolniejszy proces nauki i rozwoju zdolności. Obszerne wyjaśnienie wszystkich aspektów darmowej rozgrywki umieszczono na oficjalnej stronie.

Co ważne, dla graczy opłacających abonament nie zmieni się praktycznie nic - poza tym, że ich postacie będą określane mianem klonów Omega. Jeżeli użytkownik anuluje subskrypcję, jego postać zostanie automatycznie zdegradowana do wersji Alfa.

Producenci nie wprowadzają żadnych dodatkowych mikrotransakcji. Nowy system można określić mianem wyjątkowo rozbudowanej wersji próbnej. Twórcy chcą w ten sposób zareagować na stale zmniejszającą się liczbę aktywnych graczy.

Obecnie EVE oferuje jedynie 14-dniowy okres próbny.

Komentarze