Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elite: Dangerous ze wsparciem dla Oculus Rift

Za darmo dla wspierających grę finansowo.

W kosmiczny symulator Elite: Dangerous zagramy także z pomocą okularów rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift - ogłosił producent, studio Frontier Developments.

Wszyscy użytkownicy wspierających grę finansowo otrzymają odpowiednią wersję produkcji bez dodatkowych opłat.

„Bawiliśmy się zestawami producenckimi Oculus Rift i jesteśmy podekscytowani potencjałem tego urządzenia - oglądaniem samego kokpitu lub potyczkami na pełną skalę w przestrzeni kosmicznej” - mówi szef Frontier Developments, David Braben.

„Wielu użytkowników wspierających nasz tytuł potwierdziło, że chcą wsparcia dla Oculus Rift - my też tego chcemy! Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych rezultatów.”

Klasyczne Elite zostało wydane w 1984 roku na mikrokomputery BBC. Elite uznawane jest za jednego z prekursorów całego gatunku trójwymiarowych symulatorów kosmicznych. Produkcja Davida Brabena i Iana Bella inspirowała twórców takich gier, jak Wing Commander: Privateer, Space Rogue czy Eve Online. Kampania na Kickstarterze, w której zbierano pieniądze na nową odsłonę serii, zakończyła się powodzeniem w styczniu tego roku. Pozyskano 1,5 mln dol. Gra ukaże się w przyszłym roku na PC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze