Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - Nokron, Wieczne Miasto

Jak wejść do Nokron.

Nokron, Wieczne Miasto to jedna z podziemnych lokacji w Elden Ring. W zasadzie, w połączniu z przylegającą do Nokronu Rzeką Siofrą, jest to osobny region, w którym możesz spędzić trochę czasu na zabijaniu przeciwników, szukaniu skarbów i ubijaniu bossów.

Do Nokronu można wejść dopiero po zabiciu bossa Radahn w Zamku Lwiej Grzywy. Gdy generał Radahn zginie, wówczas gwiazda spadnie na ziemię i wytworzy w opisywanym poniżej miejscu dziurę, prze którą wchodzi się do Nokronu.


Na tej stronie:


Gdzie znajduje się wejście do Nokron, Wiecznego Miasta

Zejście do Nokronu znajduje się w Lesie Mgieł we wschodniej części Pogrobna.

Na powyższej mapie zaznaczyliśmy, gdzie znajduje się zejście do Nokronu (A).

Kieruj się w stronę unoszących się w powietrzu kamieni (1). Kiedy dotrzesz do urwiska, zejdź po ścieżce po głazach (2) na dół.

Następnie, zeskakując na niżej położone fragmenty ziemi, dotrzesz do wejścia do ruin (3).

Zeskakuj na poniższe piętra, a w końcu przedostaniesz się do Nokronu. Idź dalej po dachach i gzymsach, by wejść do kolejnego budynku, gdzie znowu musisz zeskoczyć na niższe piętro. Stamtąd przedostaniesz się do miejsca łaski: Nokron, Wieczne Miasto.


Łza naśladowcy

Kiedy zejdziesz po schodach, opuścisz miejsce łaski. Kieruj się w stronę wąskiego przejścia (4), a dotrzesz do areny walki z bossem: Łza Naśladowcy, która znajduje się za żółtą mgłą.

Boss Łza naśladowcy wciela się w twoją postać - wygląda identycznie jak twój bohater i będzie wykonywała podobne ataki. Dlatego też opisywanie tej walki nie większego sensu, gdyż każdy gracz będzie walczył z innym przeciwnikiem. Jednakże, nie powinien on stanowić dużego problemu, gdyż wiesz, czego się spodziewać i z jakich ataków będzie korzystał twój rywal.

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz:

  • Łzę larwy,
  • Maskę srebrnej łzy,
  • 12 000 runów.

Las przodków, droga do bossa: Duch królewskiego przodka

Kiedy pokonasz bossa, idź dalej kamienną drogą, a dotrzesz do rozległej polany, nazywanej Lasem Przodków.

Ziemie Świętego Rogu (5) to miejsce, gdzie znajduje się przejście do areny walki z bossem - Duch królewskiego przodka. Jednak zanim je aktywujesz, najpierw musisz zapalić ogniska przy obeliskach (6). Łącznie musisz rozpalić 6 ognisk.

Na poniższej mapie, niebieskimi kropkami zaznaczyliśmy położenie wszystkich obelisków.

Kiedy rozpalisz wszystkie ognie, wszystkie kolumny (7) przy wejściu do Ziemi Świętego Rogu (5) rozpalą się automatycznie, co oznacza, że możesz wejść do areny walki z bossem.

Podejdź do truchła zwierzęcia (8) i dotknij go, aby przenieść się do miejsca, gdzie stoczysz pojedynek z Duchem królewskiego przodka.


Święta Ziemia Nocy

Święta Ziemia Nocy to mniejsza lokacja w Nokronie. Dotrzesz do niej, zeskakując na dachy budynków (9) z miejsca łaski: Las przodków.

Następnie wejdziesz, po murku, do kościoła (10), z którego przedostaniesz się na plac.

Idź w kierunku schodów (11), za którymi znajdziesz skrzynię ze skarbem (Ostrze zabójcy placów) i teleport prowadzący z powrotem do miejsca łaski: Las przodków.


Akwedukt Siofra, droga do bossa: Nieustraszone gargulce

Za Ziemiami Świętego Rogu (5) znajdziesz ścieżkę prowadzącą do Akweduktu Siofra. Po drodze będziesz mijał niebieskie meduzy. Gdy dotrzesz do urwiska, zeskocz na skały (12), a dotrzesz do miejsca łaski: Klify z widokiem na akwedukt.

Następnie zeskocz na murek (13), a potem na podłogę budynku.

Idąc w górę kolejnymi schodami, dotrzesz do areny walki z bossem - Nieustraszony gargulec.


Głębiny - jak wejść

Kiedy pokonasz Nieustraszone gargulce, odkryjesz miejsce łaski: Basen Wielkiego Wodospadu, za którym znajduje się trumna (14). Gdy do niej wejdziesz, przeniesiesz się do regionu (lokacji) Głębiny.

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - Rzeka Siofra

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze