Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bandai Namco anulowało pięć gier. Firma chce postawić na jakość

Przychody spadły o prawie 100%.

Bandai Namco „pochwaliło się” imponującym, 96-procentowym spadkiem przychodów w dziale gier w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Japońska korporacja zapowiada więc zmiany i skupienia się na jakości. Anulowano też pięć projektów.

W okresie od początku października do końca grudnia sprzedaż spadła tylko o 8,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku, ale przygody były już niższe właśnie o 96,5 proc.

Brzmi dość dramatycznie, lecz wyjaśnienie jest dość prozaiczne - Elden Ring sprzedawało się świetnie pod koniec 2022 roku, ale rok później nie było już gry, która mogłaby powtórzyć ten sukces, nawet jeśli Armored Core 6: Fires of Rubicon opisano w raporcie finansowym jako „popularne”.

Mamy pomysł na poprawę wyników - DLC do Elden RingZobacz na YouTube

„W przyszłości zbudujemy optymalne i dobrze wyważone portfolio tytułów, dokładnie przeanalizujemy system produkcyjny i wzmocnimy go z naciskiem na jakość” - napisano w dokumencie. Podczas późniejszej konferencji z inwestorami sprecyzowano liczbę skasowanych gier.

„Zdecydowaliśmy też wstrzymać rozwój do najmniej pięciu innych tytułów znajdujących się w produkcji, a ich koszty wpisano w straty” - wyjaśniło szefostwo Bandai Namco.

„Ponadto, od drugiej połowy poprzedniego roku fiskalnego zmieniliśmy strukturę rozwoju, ustanawiając bardziej rygorystyczne standardy prac, ograniczając zakres tytułów i zmieniając metodę rejestrowania wydatków na rozwój” - dodano. „Związane z tym wydatki na badania techniczne były wyższe niż oczekiwano na początku roku”.

Na przyszły rok fiskalny (startujący w kwietniu) firma zaplanowała szereg interesujących produkcji, takich jak Little Nightmares 3 i Sand Land. Brakuje zapewne większych hitów, a ostatni z nich - Tekken 8 - debiutował w styczniu, więc jeszcze w czwartym kwartale obecnego roku fiskalnego.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze