Skip to main content

Elden Ring - Rzeka Siofra

Docieramy do podziemnej lokacji.

Rzeka Siofra to jeden z regionów w Eleden Ring. Znajduje się głęboko pod ziemią. Na tej stronie dowiesz się, gdzie znajduje się wejście, a także opisujemy najważniejsze miejsca znajdujące się na tym obszarze.

Rzeka Siofra to bardzo interesujące miejsce. Wewnątrz bowiem znajdziesz wiele skarbów, kilku potężnych bossów, a także przejście do innego regionu - Caelid.

Co prawda, jest to nieobowiązkowa lokacja, ale z pewnością warto tu zajrzeć.


Na tej stronie:


Gdzie znajduje się zejście do Rzeki Siofra

Winda, którą dotrzesz do Rzeki Siofry, znajduje się w Lesie Mgieł. Studnia rzeki Siofra (A na mapie; 1 na obrazku), czyli budynek, w którym znajduje się wspomniana winda, położony jest tuż obok Pomniejszego Drzewa.

Kiedy uruchomisz windę, czeka się długa podróż na dół, gdzie aktywuj nowe miejsce łaski: Czeluście studni rzeki Siofra.


Czeluście studni rzeki Siofra

Kiedy wyjdziesz z windy, kieruj się przed siebie, w kierunku ruin (2). W tym miejscu musisz uważać na liczne grupy wrogów. Nie pozwól się otoczyć i staraj się likwidować przeciwników pojedynczo.

Kiedy przejdziesz przez ruiny, dotrzesz do budynku (3). Wewnątrz odnajdziesz windę, którą dotrzesz na wyżej położony teren.

Przejdź kilkanaście metrów przed siebie, a dojdziesz do miejsca łaski: Brzeg rzeki Siofra (4).

Rozejrzyj się uważnie - przed sobą zobaczysz dość rozległy, podmokły obszar, gdzie spędzisz trochę czasu na rozwiązanie zagadki z rozpalaniem ognisk.


Ziemie Świętego Rogu; droga do bossa: Duch przodka

Ziemie Świętego Rogu (5) to lokacja, gdzie znajduje się przejście do bossa: Duch przodka. Jednak, aby je aktywować, musisz najpierw rozpalić osiem ognisk przy obeliskach (6), jak ten wskazany na poniższym obrazku.

Obeliski znajdują się w różnych miejscach. Na poniższej mapie, niebieskimi kropkami, wskazaliśmy dokładne ich położenie.

Każde rozpalone ognisko rozpali automatycznie jeden obelisk przy schodach (7), więc możesz łatwo kontrolować, ile ognisk jeszcze musisz odnaleźć i zapalić.

Kiedy rozpalisz wszystkie ognie, wejdź po schodach, by dotrzeć do Ziemi Świętego Rogu (5), gdzie podejdź do truchła zwierzęcia (8). Dotknij go, a przeniesiesz się na arenę walki z bossem - Duch przodka.


Głęboka studnia Siofry; przejście do Caelid

W północnej części Rzeki Siofry znajduje się winda (B).

Tą windą dotrzesz do Głębokiej studni Siofry (C) położonej w regionie Caelid. Dzięki temu skrótowi dojdziesz do budynku, który znajduje się w północnym Caelid (D). Do tej budowli możesz dotrzeć tylko z tą drogą.


Droga do bossa: Żołnierz drakonidów

Żołnierz drakonidów to opcjonalny boss, który znajduje się w ukrytym obszarze Rzeki Siofry. Aby się tam dostać, musisz najpierw odnaleźć teleport.

Teleport (E) umiejscowiony jest w centralnym punkcie lokacji, na kamieniach (9), do których dotrzesz, wchodząc po obalonej kolumnie.

Kiedy się przeniesiesz do górnej części Rzeki Siofra, idź przed siebie, w kierunku zalanego terenu (10) - tam właśnie znajdziesz bossa: Żołnierz drakonidów.

Następnie: Elden Ring - Duch przodka

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Zobacz także