Skip to main content

Dune Spice Wars - doradcy: których warto wybrać

Które premie doradców są najlepsze.

Przy rozpoczęciu rozgrywki w Dune: Spice Wars, możesz określić, którą frakcją będziesz sterował, a także dobrać sobie dwóch doradców. Ta druga kwestia jest kluczowa, szczególnie w późniejszych etapach rozgrywki, gdzie oferowane przez pomocników premie mogą być bardzo przydatne.

Dla każdej z frakcji przygotowanych zostało czterech doradców (1), spośród których musisz wybrać dwóch - inaczej nie rozpoczniesz zabawy. Każdy z doradców oferuje premie (2) - sprawdzisz je najeżdżając kursorem na obrazek.

Bonusy mogą być proste, jak zwiększona produkcja konkretnego zasobu czy łatwiejsze nawiązywanie relacji z Siczami, lecz także mogą oferować potężne mechaniki. Dobrym przykładem jest Lady Jessica z Rodu Atrydów, dzięki której możesz wymusić na innej frakcji przyjęcie traktatu.

Których doradców warto więc brać? W pierwszej kolejności kieruj się oczywiście własnymi preferencjami i tym, co pomoże ci w rozgrywce. Niemniej jednak warto skupić się na kilku profitach:

  • Zmniejszenie władzy potrzebnej do aneksji wioski - pozwoli ci to na łatwiejsze przejmowanie wiosek w późniejszym etapie rozgrywki, gdy koszty w punktach władzy idą w setki;
  • Premie do działań szpiegowskich - po kilku godzinach zabawy szpiegostwo stanie się chlebem powszednim. Zmniejszenie kosztów akcji, zwiększenie ich szansy czy dodatkowi agenci - to wszystko się przyda;
  • Premie do jednostek wojskowych - po zajęciu części mapy zacznie dochodzić do starć z innymi frakcjami, więc każde dodatkowe zwiększenie siły twoich oddziałów będzie na wagę złota.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - czas: aktywna pauza, przyspieszanie i spowalnianie gry

Zobacz także