Skip to main content

Dune Spice Wars - region specjalny: czym jest, wpływ na rozgrywkę

Jak rozpoznać region specjalny i co oferuje.

Mapy w Dune: Spice Wars podzielone są na części zwane regionami. W ramach większości znajdziesz wioski do podbicia czy dodatkowe surowce do zdobycia. Część z nich jest jednak regionami specjalnymi. Jak je rozpoznać i co oferują?

Region specjalny rozpoznasz po samym ukształtowaniu - często w jego centrum będzie wysoka góra, pasmo skał odcinające drogę z jednej strony czy będzie to po prostu lodowiec. Po zaznaczeniu takiego miejsca, w lewym dolnym rogu znajdziesz ikonkę gwiazdki (1), która przedstawia region specjalny.

Gdy najedziesz na nią kursorem, wyświetli się informacja o tym, co oferuje region (2). By zyskać te profity, musisz przejąć znajdującą się tam wioskę, a czasami też po prostu wybudować wskazany budynek - jak Ekstraktor wody na Zlewie polarnym czy Fabrykę pletonu w Obserwatorium.

Oprócz dodatkowych surowców, które pozwalają wytwarzać, regiony specjalne oferują także 500-1000 punktów hegemonii - tak długo, jak pozostają pod twoją kontrolą.

Warto więc w tych miejscach najmować milicję i tworzyć baterie rakietowe. Świetnie sprawdzi się także lądowisko, dzięki któremu szybko przerzucisz tam armię, jeśli wróg będzie chciał zająć ten region.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - agent: zdobywanie nowych, zwiększanie limitów

Zobacz także