Skip to main content

Dune Spice Wars - Hegemonia: zwiększanie, do czego służy

Zwiększanie punktów hegemonii, władza nad Diuną.

Hegemonia to jedna z najważniejszych mechanik rozgrywki w Dune: Spice Wars. Będziesz generował ja za wiele czynności, co jest o tyle kluczowe, że zdobycie 25000 punktów jest jednym ze sposobów na wygraną.

Wskaźnik hegemonii (1) jest cały czas widoczny przy górnej krawędzi ekranu - zarówno jego aktualna liczba jak i dzienny przyrost. Gdy najedziesz na niego kursorem myszki, otrzymasz informacje o źródle (2) tych punktów, a także jak prezentują się twoi przeciwnicy (3) na tym tle.

Jak wspomnieliśmy, hegemonię wygenerujesz praktycznie każdą czynnością - zdobywaniem nowych terytoriów, prowadzeniem badań czy za sprawą podatku imperialnego. Możesz także generować go pasywnie za pomocą Warsztatu rzemieślniczego (4), który możesz zbudować w dowolnej wiosce.

W dalszej części rozgrywki możesz także wykorzystać jedną z akcji szpiegowskich, Udział KHOAM (5), by natychmiast zyskać aż 500 punktów. Koszt tej operacji jest gigantyczny, gdyż wymaga aż 10000 Solari - korzystaj z niego przy nadwyżce waluty.

Mimo swojej kluczowości, hegemonia nie jest tym, czym powinieneś zawracać sobie nadmiernie głowę. Odzwierciedla ona twoją ogólną siłę na tle innych frakcji. Jeśli będziesz prowadził badania, korzystał z Warsztatów rzemieślniczych, podbijał wioski i eliminował wrogie oddziały, bardzo szybko zwiększy się ilość posiadanej przez ciebie hegemonii.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - landsraad: pozycja, siła polityczna

Zobacz także