Skip to main content

Dune Spice Wars - jak wygrać: warunki zwycięstwa

Dominacja, hegemonia, polityka, jak wygrać mecz.

W zależności od ustawień rozgrywki, w Dune: Spice Wars możesz wygrać na maksymalnie trzy sposoby - za sprawą dominacji, hegemonii lub wykorzystując politykę. Z tej strony dowiesz się jak działają te mechaniki.

Uwaga - warunki zwycięstwa możesz zmienić na początku rozgrywki, dostosowując jej opcje. W tym celu kliknij na przycisk (1) pod portretami doradców, a potem dostosuj warunki zwycięstwa (2).Dominacja

Dominacja zakłada zwycięstwo na jeden z dwóch sposobów. Pierwszym jest zajęcie wszystkich baz (3) twoich przeciwników. Poznasz je po rozmiarach, znacznie przekraczających normalne wioski. Tutaj przygotuj się jednak na ciężką walkę, gdyż te fortece są świetnie chronione przez wojsko i umocnienia.

Drugi sposób zakłada wykorzystanie szpiegostwa by przeprowadzić akcje Komórki infiltracyjne (4). Po ukończeniu operacji i aktywacji misji, doprowadzisz do śmierci lidera danej frakcji - gdy wykonasz to dla wszystkich pozostałych stron konfliktu, wygrasz mecz.


Hegemonia

Hegemonia to specjalne punkty, które otrzymujesz za wiele wykonywanych czynności. Aktualną ich wartość sprawdzisz najeżdżając na wskaźnik (5) u góry ekranu. Tam też otrzymasz informacje, za co je dostałeś. Możesz też kliknąć na portret twojego lidera (6), by otworzyć okno z porównaniem wszystkich frakcji.

By zdobyć zwycięstwo z tego tytułu musisz uzbierać 25000 punktów hegemonii. Te naturalnie będziesz akumulował opłacając podatek imperialny i podbijając kolejne terytoria. Możesz też wykorzystać niektóre budynki, by pasywnie generować ten zasób.


Zwycięstwo polityczne

To zwycięstwo osiągniesz za sprawą kolegium landsraad, a dokładnie osiągając Gubernatorstwo Diuny (7). Gdy spełnisz warunki (8), pozostaje ci utrzymać ten statut przez 60 dni, by odnieść zwycięstwo nad przeciwnikami.

Jak nietrudno się domyślić, metoda ta jest najtrudniejsza, gdyż wystarczy przestać warunki - na przykład tracąc kontrolowane regiony - by cały mechanizm się zatrzymał. Potem, gdy na nowo będziesz mógł otrzymać statut, odliczanie rozpocznie się od nowa.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - lądowisko, prom: jak szybko transportować wojska

Zobacz także