Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dune Spice Wars - Landsraad: pozycja, siła polityczna

Czym jest pozycja w Landsraadzie i jak ją poprawić.

Pozycja w Landsraadzie to jedna z kluczowych mechanik rozgrywki w Dune: Spice Wars. Odzwierciedla ona twoją siłę polityczną na tle innych frakcji, wpływa też na możliwości głosowania i dodaje różne premie.

By sprawdzić swoją pozycję w Landsraadzie najedź myszką na czerwony wskaźnik (1) przy górnej krawędzi ekranu. Znajdziesz tam informacje o progach (2), z którymi związane są premie (3).

Jak zauważysz, wysoka pozycja pozwoli ci zyskać dodatkowe głosy w Kolegium Landsraad - to, w połączeniu z dużą ilością wpływu (do której premie także otrzymasz za pozycję w Laadsradzie) pozwoli ci zdobywać niemal dowolne statuty w trakcie głosowań.

Na swoją pozycję wpłyniesz na kilka sposobów:

  • Opłacając podatek imperialny - otrzymasz za to od kilku do kilkunastu punktów. Jeśli go jednak nie opłacisz, utracisz sporą ich część;
  • Wykonując misje. Te pojawiają się czasami w trakcie rozgrywki i jako nagrodę mogą mieć właśnie premię do punktów Landsraad - często jednak niewykonanie ich skutkuje dotkliwą karą;
  • Korzystając z niektórych akcji szpiegowskich. Dobrym przykładem jest tutaj zrzut bomby atomowej, która, choć bardzo użyteczna, poskutkuje utratą aż 200 punktów.

Spis treści: Dune Spice Wars - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dune Spice Wars - bunt, rebelia: jak zatrzymać

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Dune: Spice Wars

Najnowsze artykuły