Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 z darmowym dostępem do czterech dodatków. Bungie szykuje graczy na nowe rozszerzenie

Oferta dla graczy PlayStation.

Dodatek Ostateczny Kształt do Destiny 2 zadebiutuje już w przyszłym miesiącu. Studio Bungie postanowiło przyszykować graczy na nową przygodę w kosmicznym uniwersum, udostępniając za darmo cztery wcześniejsze rozszerzenia oraz zawartość sezonową.

Jak możemy się dowiedzieć z ogłoszenia, od wczoraj do 3 czerwca tego roku gracze na konsolach PlayStation 4 i 5 będą mogli ograć zawartość dodatków Twierdza Cieni, Poza Światłem oraz Królowa Wiedźma. Dodatkowo w ramach majowej oferty darmowych gier PlayStation Plus, abonenci mają możliwość odebrania aktualnego rozszerzenia Upadek Światła.

Ponieważ aktywna subskrypcja PS Plus jest wymagana do gry tak czy inaczej, gracze otrzymają w sumie bezpłatny dostęp do czterech DLC. Dodatkowym bonusem będzie możliwość zgarnięcia zawartości sezonowej z czterech ostatnich sezonów gry, jeśli ktoś nie zdołał wypełnić przepustki w czasie jej trwania.

Zobacz na YouTube

Przypomnijmy, że dodatek Ostateczny Kształt zadebiutuje już 4 czerwca i będzie stanowił podsumowanie ostatnich 10 lat fabuły Destiny 2. „Strażnicy będą ścigać Świadka aż do samego serca Podróżnika, ścigać się ze Strażą Przednią i obserwować zakończenie wojny pomiędzy Światłem i Ciemnością” - możemy przeczytać w opisie dodatku.

Warto dodać, że według nieoficjalnych doniesień sukces lub fiasko planowanego rozszerzenia może zadecydować o przyszłości nabytego jakiś czas temu przez Sony studia. Wyniki finansowe DLC Upadek Światła były ponoć aż o 45 procent niższe od prognoz, a liczba aktywnych graczy osiąga najniższe poziomy od czasu premiery gry.

Wobec tego japoński gigant miał postawić deweloperowi ultimatum - ponowne rozminięcie się z oczekiwaniami finansowymi może poskutkować zmianami w zarządzie firmy i całkowitą utratą niezależności na rzecz pełnej kontroli ze strony PlayStation Studios.

Read this next