Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż Sniper Ghost Warrior 3 poniżej oczekiwań wydawcy

Ok. 250 tysięcy egzemplarzy.

Polska strzelanka Sniper Ghost Warrior 3 sprzedała się dotychczas w nakładzie przekraczającym 250 tysięcy egzemplarzy. To wartość poniżej oczekiwań wydawcy i producenta, studia CI Games.

„Według szacunków zarządu, dotychczasowy udział sprzedaży cyfrowej wynosi około 37 procent w stosunku do 63 proc udziału sprzedaży fizycznych nośników” - napisano w komunikacie.

Światełka w tunelu nie widać

Podano także, że sprzedaż do sklepów - a więc nakład pudełek - na całym świecie to ponad 700 tysięcy egzemplarzy.

Nie podano, jakie dokładnie wyniki prognozowało CI Games dla swojej gry przed premierą.

„Spółka na bieżąco dokłada wszelkich starań, pracując nad kolejnymi ulepszeniami Sniper Ghost Warrior 3. W najbliższych dniach oraz w kolejnych tygodniach studio udostępni patche z poprawkami” - zapewniono w oświadczeniu.

Zobacz: Sniper Ghost Warrior 3 - Poradnik, Solucja

W planach jest nie tylko rozszerzenie wprowadzające tryb wieloosobowy, ale także fabularny dodatek The Sabotage.

Tymczasem CI Games może chyba mówić o pewnych tarapatach finansowych. W obliczu ujawnienia nie najlepszych informacji o sprzedaży akcje poszybowały w dół o kolejne 12 procent, więc w skali miesiąca spadki wynoszą już niemal 50 proc.

Co więcej, pod koniec kwietnia spółka poinformowała dość nagle o chęci emisji kolejnych 550 tysięcy akcji o wartości nominalnej jednego grosza, a dzisiaj podano także o wydłużeniu terminu spłaty kredytu z PKO BP.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze