Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo Immortal nadal planowane na 2022 rok

Twórcy opisują wprowadzane zmiany.

Choć w temacie mobilnego Diablo Immortal od dłuższego czasu trwała cisza, twórcy zapewniają, że nadal planują wydać produkcję jeszcze w tym roku.

Informacje podano we wpisie na oficjalnym blogu, gdzie poruszono także temat zmian wprowadzonych po zakończeniu etapu testów wersji beta.

Jedna z modyfikacji dotknie systemu zleceń. Ten wymagał kooperacji, lecz wielu graczy „czuło się przymuszonych do pracy w grupie, aby je ukończyć”.

Dlatego też zlecenia będą w przyszłości wyłącznie solowe, a w dalszej przyszłości zostaną rozwinięte o wieloosobowe Kontrakty Cieni. Ulepszony zostanie system tworzenia ośmioosobowych raidów, głównie w sferze wyszukiwania towarzyszów i związanego z tym interfejsu.

W planach jest także zmodyfikowanie przepustki sezonowej, by gracze nie czuli się zmuszani do koncentrowania tylko na jednej postaci i klasie w celu osiągnięcia konkretnych postępów.

Idąc dalej, twórcy chcą też ulepszyć obsługę kontrolerów, wzmocnić zestawy przedmiotów, czy zmodyfikować system doświadczenia. Z tym ostatnim sporo eksperymentowano podczas testów, wprowadzając między innymi tygodniowe limity.

Diablo Immortal zapowiedziano podczas ceremonii otwarcia BlizzCon 2018. Ujawnieniu produkcji towarzyszyła spora krytyka ze strony miłośników serii, lecz zakończone w styczniu testy beta zostały przyjęte raczej ciepło.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze