Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 beta - jakie klasy, którą wybrać

Który bohater jest najlepszym wyborem dla ciebie.

Diablo 4 oferuje pięć klas postaci do wyboru, które różnią się sposobem rozgrywki i dostępnymi umiejętnościami, a także dedykowanym uzbrojeniem. Są to: Barbarzyńca, Druid, Czarodziejka, Łotr i Nekromanta. W tym miejscu poznasz ich charakterystykę i ustalisz, która postać odpowiada twojemu stylowi gry. Nie masz bowiem możliwości zmiany utworzonego bohatera, ale możesz utworzyć nową postać, lecz zaczniesz grę od poziomu pierwszego.

W wersji beta pod kontrolę graczy oddano jedynie trzech bohaterów do wyboru: barbarzyńca, czarodziejka i łotr. Wybór płci nie ma znaczenia.


Na tej stronie:


Barbarzyńca

Barbarzyńca to mistrz broni. Potrafi posługiwać się jednoręcznymi buławami, toporami i mieczami oraz tym samym orężem w wersji ciężkiej, dwuręcznej. Do zestawienia dochodzą wtedy obuchy i bronie drzewcowe. Zamiast many lub energii, bohater posiada Furię, której użyjesz do wyprowadzania ataków specjalnych, a która wzrasta wraz z kolejnymi ciosami.

Poza podstawowymi umiejętnościami władania bronią, Barbarzyńcy posiadają także okrzyki, mogą wywoływać u wrogów efekt krwawienia oraz ogłuszać ich. Grając tą klasą nie napotkasz wielu przeszkód, jest to dobry wybór dla początkujących. Ponadto, jego okrzyki wpływają również na sojuszników, co czyni go dobrym supporterem, a zarazem tankiem.


Czarodziejka

Czarownicy nie potrzebują zanadto broni - zadają obrażenia magią, niemal najwyższe ze wszystkich bohaterów. Stąd koszt i ilość rynsztunku do ulepszania znacząco maleje. Gra czarodziejką nie jest trudna, o ile nie dajesz okrążyć się przez wrogów oraz dobrze wybierzesz umiejętności. Podstawowe ataki zużywają manę, które regeneruje się z czasem. Wykorzystywane są trzy podstawowe żywioły:

  • Ogień - zadaje obrażenia w czasie
  • Zimno - spowalnia, a czasem nawet zamraża wrogów
  • Błyskawice - zadają obrażenia obszarowe

Rozgrywka czarodziejami to z reguły miotanie zaklęć ze sporej odległości. Spisują się dobrze tak przeciwko bossom jak i grupom wrogów. Mogą mieć problem na dalszych etapach gry, gdy wrogowie zyskują niewrażliwość na żywioły. Wyższe poziomy postaci pozwalają na tworzenie pułapek, teleportacje czy wzywanie pomocników w walce.


Łotr

Łotrzycy potrafią używać sztyletów i mieczy i dzierżyć je w obu rękach. Jest to najszybsza klasa w grze. Ponadto posługują się łukami i kuszami. Jest to trudna postać dla początkujących, szczególnie ze względu na początkowy brak umiejętności pomagających skutecznie eliminować grupy wrogów. Ataki specjalne wymagają Energii, która regenerowana jest samoistnie.

W dalszym etapie rozgrywki bohater będzie potrafił rozstawiać pułapki, nasycać bronie mocą i zatruwać przeciwników. Będziesz mógł stać się niewidzialnym lub wezwać swojego klona. Silnie polega na trafieniach krytycznych - dzięki licznym i szybkim atakom szansa na ich wywołanie jest wysoka.

Następnie: Diablo 4 beta - nagrody za udział

Spis treści: Diablo 4 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Diablo 4 - resetowanie punktów umiejętności

O autorze

Patrick Homa

Autor

Komentarze