Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 od jutra w Game Passie. Nadal potrzebny będzie Batte.net

Drobne komplikacje.

Xbox przypomina, że jutro - 28 marca - abonament Game Pass wzbogaci się o Diablo 4, pierwszą produkcję Blizzarda zmierzającą do usługi po przejęciu Activision przez Microsoft.

Pewne zawirowania czekają na osoby zainteresowane zagraniem w wersji PC, ponieważ potrzebne będzie nie tylko konto Microsoft, ale i zainstalowana aplikacja Battle.net wraz z kontem. Oba trzeba też będzie połączyć, by dokończyć instalację i w końcu zająć się masakrowaniem potworów.

Proces wygląda następująco:

  • Otwórz aplikację Xbox na PC i upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Microsoft powiązane z subskrypcją Game Pass. Następnie kliknij Diablo 4, a potem przycisk „Zainstaluj”.
  • Po wyświetleniu powiadomienia kliknij „Zainstaluj Battle.net” i zakończ instalację. (Jeśli masz już zainstalowany Battle.net, automatycznie przejdziesz do następnego kroku).
  • Zostaniesz poproszony o połączenie swojego konta Battle.net z kontem Microsoft. Jeśli masz już konto Battle.net, możesz się zalogować, aby dokończyć łączenie, lub utworzyć nowe konto Battle.net.
  • Po pobraniu Battle.net i połączeniu kont możesz dokończyć instalację Diablo 4!
Zobacz na YouTube

Producent Xboksów (i gracze) miał zapewne nadzieje, że udostępnienie pierwszej produkcji przejętej w ramach transakcji opiewającej na niecałe 70 miliardów dolarów będzie nieco bardziej bezproblemowe. Być może sytuacja zostanie nieco uproszczona w przyszłości, wraz z kolejnymi tytułami.

Część graczy wyraża także rozczarowanie, że Game Pass na PC nie uwzględni konsolowych osiągnięć Diablo 4, lecz warto pamiętać, że produkcja na komputerach osobistych nie posiada achievementów w klasycznym rozumieniu tego słowa także i na Battle.necie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze