Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Devil May Cry 5 - Demoniczny Król (Misja 08): krwiobieg, Baphomet, boski posąg, boss Urizen

Przedzieramy się przez zaświaty, aby dotrzeć do głównego przeciwnika poznanego w prologu.

Po pokonaniu rycerzy w misji Zjednoczony Front wcielisz się ponownie w postać Nero, która trafiła do innego wymiaru. Rusz przed siebie, zbierając spotkane po drodze kule.

W pewnej chwili dotrzesz na arenę, gdzie bohater zostanie zaatakowany przez spory oddział przeciwników, których zabij. Kontynuuj, aż do windy z kamiennymi podestami. Aby się niego dostać wskocz na podwyższenie z lewej strony, a potem przeskocz na platformę.

Poczekaj chwilę, aż winda zawiezie Nero na górę, po czym przeskocz na stały grunt. Przygotuj się teraz do walki z grupą wrogów - będą to przede wszystkim wyrastające z ziemi korzenie Klifota. Rozpraw się z nimi, jak najszybciej, po czym ruszaj dalej przed siebie, jedyną możliwą drogą.


Krwiobiegi, Baphomety i boski posąg

Na jej końcu natkniesz się na krwiobieg (1) - wejdź do środka, a po chwili zostaniesz przeniesiony do nowej lokacji.

Odeprzyj atak wrogów, rusz przed siebie i pokonaj rywali na platformie. Przejdź przez most i ruszaj dalej. W pewnej chwili dotrzesz do przepaści, gdzie zeskocz na dół i kontynuuj.

Po raz pierwszy spotkasz tu Baphometa (2) - nowy rodzaj przeciwnika. Nie są to wrogowie zbyt wytrzymali, ale posługują się magią, najczęściej przywołując lodowe szpikulce, raniące bohatera oraz wypuszczając kule energetyczne.

Zbliżaj się do nich i eliminuj w pierwszej kolejności. Potem pokonaj jeszcze grupę riotów i wejdź do kolejnego krwiobiegu.

Dotrzesz do miejsca z boskim posągiem (3), gdzie możesz ulepszyć zdolności i ekwipunek bohatera. Posąg działa zatem identycznie, jak budki telefoniczne. Ruszaj dalej i zeskocz na dół, gdzie będziesz musiał stoczyć walkę z rycerzami znanymi z poprzedniej misji.

Po walce przejdź przez krwiobieg, pokonaj kolejnych wrogów i skorzystaj z windy, która zawiezie bohatera na górę (możesz z niej przeskoczyć na platformę, z której uzyskasz dostęp do tajnej misji 5.


Walka z bossem - Urizenem

Po wjechaniu na górę kontynuuj, aż dotrzesz do budki telefonicznej, której możesz użyć do wezwania Nico. Następnie rusz w lewo i kontynuuj do areny z Urizenem.

Walka z przeciwnikiem będzie podobna, do pierwszego starcia, znanego z prologu, a jej wynik będzie podobny.

  • Urizen będzie atakował z wykorzystaniem lasera (4), który możesz próbować przeskakiwać.
  • Drugim typem ataku będą ogniowe kule, które omijaj.
  • W trakcie próby podejścia do Urizena będzie on chroniony przez specjalną, ruchomą tarczę (5). Możesz próbować ją atakować.

W trakcie pojedynku staraj się ciągle przebijać przez tarczę i unikać wrogich ataków tak długo, aż uda się zranić wroga. Dojdzie wtedy do drugiej części potyczki, gdzie wróg wstanie z tronu i będzie dodatkowo ostrzeliwał Nero seriami pocisków i korzystał z linek z grotami. Kiedy poziom życia bohatera mocno spadnie, pojawi się demon, który uratuje Nero przed śmiercią.


O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze