Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Devil May Cry 5 z niskimi ocenami na Steamie, gracze wyrażają złość

Za brak edycji specjalnej na PC.
  • Fani Devil May Cry 5 wyrażają niezadowolenie z faktu, że Special Edition nie trafi na PC
  • Część użytkowników Steama wystawia grze negatywne recenzje
  • Akcja obniżyła ostatnie oceny DMC5 do „mieszanych”

Devil May Cry 5 na Steamie otrzymuje w ostatnich dniach sporo niskich ocen od graczy. To pokłosie wiadomości, że zapowiedziana niedawno wersja Special Edition nie trafi na PC, a jedynie PS5 i Xbox Series X/S.

„Devil May Cry 5 Special Edition powstaje z myślą o PS5 oraz Xbox Series X i dla tych konsol jest też optymalizowane, by wykorzystać architekturę systemów i skok w mocy obliczeniowej” - powiedział rzecznik Capcomu w rozmowie z Eurogamerem. „Nie mamy planów wydania DMC5SE na PC”.

Ogólne recenzje są bardzo pozytywne, ale ostatnio - mieszane

W najnowszych, negatywnych recenzjach fani Devil May Cry 5 nie ukrywają, że czują się jak „gracze drugiej kategorii”. Część osób deklaruje, że zmieni notę na pozytywną, kiedy Capcom zadecyduje o wydaniu edycji specjalnej na komputerach. Użytkownicy zwracają uwagę, że PC jest w stanie obsłużyć wszystkie nowości zmierzające na konsole.

Special Edition pozwoli wcielić się w nową postać - Vergila - wprowadzi tryb zabawy o nazwie Dark Knight (z hordami przeciwników) oraz Turbo Mode, który zwiększa tempo rozgrywki o 20 procent. Do tego obsługa ray tracingu oraz 120 FPS.

Na PS5 gra skorzysta dodatkowo z nowego systemu dźwięku 3D oraz funkcji kontrolera DualSense.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze