Devil May Cry 5

Devil May Cry 5 jest widowiskowy, różnorodny i satysfakcjonujący. Seria powraca w wielkim stylu. Demony, strzeżcie się!

Najważniejsze

Devil May Cry 5: spektakularne połączenie nowoczesnej technologii i świetnego projektu

Za sprawą Devil May Cry 5 firma Capcom kontynuuje passę świetnych gier - i świetnej technologii. Minęło jedenaście długich lat, odkąd japoński wydawca wyprodukował odsłonę tej serii w swoim wewnętrznym studiu, lecz otrzymujemy coś wyjątkowego, łączącego piękną oprawę graficzną z dobrą zabawą, unikatowym stylem i płynną akcją.

Wszystko to w kolejnym pokazie możliwości silnika RE Engine. Capcom trafił w dziesiątkę w sferze wizualnej i choć pomiędzy wersjami konsolowymi są pewne ważne różnice, to produkcja wygląda i działa bardzo dobrze bez względu na platformę.

Są też pewne znaczące osiągnięcia, zwłaszcza jeśli mowa o modelach postaci. Te - poza wygładzaniem krawędzi - przypominają to, co można zobaczyć we współczesnych filmach animowanych komputerowo. To ważne, ponieważ DMC5 bazuje właśnie na prowadzeniu postaci, znajdujących się zawsze w samym centrum uwagi. Kąt widzenia jest domyślnie dość mały i koncentruje się na trwającej akcji, choć w opcjach można zmodyfikować dystans od kamery.

Czytaj więcej...

Devil May Cry 5 - Recenzja

Gry o przygodach Dantego i jego szajki łowców demonów od zawsze skupiały się na trzech aspektach: szybkiej i wystrzałowej akcji, rozbudowanej historii o walce dobra ze złem oraz przeplataniu wszystkiego absurdalnym humorem. Wszystko odnajdujemy także w Devil May Cry 5.

Kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej części, Dante dostaje zlecenie przyjrzenia się zwiększonej aktywności demonów dookoła świata. Informację o tym uzyskał od swojego tajemniczego zleceniodawcy, znanego jako „V”. W międzyczasie Nero prowadzi poszukiwania Urizena - tajemniczego demona, który odciął mu rękę.

Obra tropy prowadzą bohaterów do miasta, które staje się wielką strefą rozrostu drzewa żywiącego się krwią mieszkańców. Z jego źródła czerpie właśnie Urizen, który pragnie w ten sposób zwiększyć swoją moc i stać się panem podziemnego świata. Trójka bohaterów zabiera się za pokrzyżowanie planów brzydkiego tyrana.

Czytaj więcej...

ArtykułDevil May Cry 5 - premiera i najważniejsze informacje

Historia, postacie, rozgrywka - co warto wiedzieć.

Devil May Cry 5 to kontynuacja znanej serii slasherów od firmy Capcom. Za projekt odpowiada Hideaki Itsuno, który jest związany z serią od długiego czasu. Akcja DMC 5 ma miejsce kilka lat po wydarzeniach z Devil May Cry 4.

Przedstawiciele firmy Capcom poinformowali, że 7 lutego na konsolach PS4 i Xbox One zadebiutuje drugie demo powstającej gry Devil May Cry 5. Nie wiadomo jednak, czy pojawi się na PC.

Gameplay z Devil May Cry 5 przedstawia V - nową grywalną postać

Serwis IGN opublikował nowy zwiastun Devil May Cry 5, wypełniony fragmentami rozgrywki. Zaprezentowano V, czyli nową postać, którą pokierujemy na zmianę z Nero i Dantem.

V walczy w inny sposób niż para pozostałych bohaterów. Korzysta z laski i tajemniczej księgi, ale nie polega na bezpośrednich atakach, przywołując raczej zwierzęcych pomocników i wprowadzając magiczne ciosy z dystansu.

Podwładni V wspierają go nie tylko w walce, ale pomagają się też przemieszczać - dzięki ptakowi bohater może unosić się nad ziemią. Postać może też aktywować specjalny tryb, w którym jego włosy przybierają biały kolor.

Czytaj więcej...

Devil May Cry 5 - gameplay z udziałem Dantego

Wczoraj Capcom zorganizował internetową prezentację, w trakcie której pokazano nowe fragmenty rozgrywki z Devil May Cry 5. Materiał przedstawia sekwencję z udziałem znanego z poprzednich części serii Dantego.

Podczas walki postać posługuje się zróżnicowanym arsenałem obejmującym miecze i parę pistoletów. Białowłosy bohater może również wezwać na plac boju własny motocykl, by rozjeżdżać wrogów.

W nagraniu podopieczny mierzy się nie tylko z szeregowymi stworami, ale także bossem - skrzydlatym demonem. Przeciwnik korzysta z ostrza, które generuje energetyczne błyskawice. Potrafi też teleportować się na krótką odległość.

Czytaj więcej...

Gameplay z Devil May Cry 5 pokazuje działanie mechanicznej ręki

Gameplay z Devil May Cry 5 pokazuje działanie mechanicznej ręki

Szybowanie w powietrzu, spowolnienie czasu i inne.

Na trwających w Seattle targach PAX West twórcy Devil May Cry 5 zaprezentowali nowe fragmenty rozgrywki. Podczas pokazu skupiono się na mechanicznej ręce bohatera o nazwie Devil Breaker.

Twórcy przygotowali kilka rodzajów gadżetu, a każdy pozwoli skorzystać z unikalnych zdolności przydatnych w starciu z wrogiem. Przykładowo Punch Line umożliwi podopiecznemu - Nero - szybowanie na urządzeniu.

Natomiast Ragtime spowolni czas, a Tomboy wystrzeli skoncentrowane wiązki energii, eliminujące kilku oponentów jednocześnie. Ciekawostką jest Helter Skelter, które jest podręcznym wiertłem dziurawiącym wrogów.

Czytaj więcej...

Devil May Cry 5 opowie emocjonalną historię

Plus: szereg innych informacji.

Dziennikarze japońskiego portalu Dengeki przeprowadzili wywiad z czołowymi twórcami Devil May Cry 5. W rozmowie (przetłumaczonej przez użytkownika Sesha na ResetEra) deweloperzy ujawnili szereg nowych szczegółów na temat produkcji.

Devil May Cry 5 ukończone w 75 procentach

Premiera zapewne bez zmian.

Jak informuje najnowsze wydanie japońskiego magazynu Famitsu, prace nad zapowiedzianym niedawno Devil May Cry 5 zakończono już w 75 procentach, dzięki czemu deweloperzy nie będą prawdopodobnie zmuszeni opóźniać daty premiery.