Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości ozłocony

We asked for this.

Deweloperzy z Eidos Montreal poinformowali, że na drodze do zaplanowanej na 23 sierpnia premiery Deus Ex: Rozłam Ludzkości nie ma już więcej utrudnień - gra została „ozłocona” i trafiła do tłoczni.

Dobre wieści przekazano na Twitterze. „Nie możemy się już doczekać, byście wszyscy mogli zagrać w nasz tytuł” - napisano w komunikacie, podkreślonym zdjęciem grupy twórców.

Kluczowy jest krążek trzymany przez jedną z osób, zawierający wersję „master”, która przeszła już zapewne certyfikacje i trafi teraz do pudełek. Lista platform docelowych to PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Drugi rozdział przygód Adama Jensena zapowiedziano oficjalnie w kwietniu 2015 roku, po nietypowej kampanii promocyjnej, obejmującej transmitowane w serwisie Twitch „przesłuchanie” tajemniczego mężczyzny.

Pierwotnie zakładano debiut w lutym 2015 roku, ale - jak widać - założeń nie udało się zrealizować. O opóźnieniu do sierpnia poinformowano w listopadzie, tłumacząc się chęcią dopracowania szczegółów.

Akcja rozpoczyna się dwa lata po zakończeniu poprzedniej odsłony, kiedy to ulepszeni mechanicznymi wszczepami obywatele stracili nad sobą panowanie, a ludzkość zmieniła nastawienie do implantów.

Konflikt między zwykłymi obywatelami a „ulepszonymi” to główny motyw opowieści. Wielu ludzi z wszczepami jest prześladowanych, niektórzy stają się agresywni i dołączają do grup ekstremistycznych. Więcej szczegółów znaleźć można w naszej zapowiedzi Deus Ex: Rozłam Ludzkości.

Nowością w tej odsłonie jest tryb Breach, tworzony przez jeden z wewnętrznym zespołów w Eidos Montreal. Ta sama grupa deweloperów zajmie się wspieraniem gry po premierze - wprowadzaniem nowych, bezpłatnych map i broni.

Gracze wezmą tutaj udział w wyzwaniach, z osobnymi poziomami, sieciowymi tablicami rekordów i wyników oraz kartami wspomagającymi, które będzie można kupić za pośrednictwem mikropłatności - nieco na wzór podobnego rozwiązania z Rise of the Tomb Raider.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze