Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wygląda na to, że Square Enix zapowiada nową odsłonę Deus Ex

Mankind Divided?

Square Enix prowadzi „interaktywną prezentację” nowej gry od zachodniego studia i wygląda na to, że mamy do czynienia z kolejną odsłoną Deus Ex.

Czy to Deus Ex: Mankind Divided?

Użytkownik „CantKillProgress” gra w „Project CKP” w serwisie Twitch. W celi leży i spaceruje mężczyzna, przesłuchiwany przez tajemniczych złoczyńców. Wszyscy mówią ze wschodnim akcentem, a oglądający mogą podobno podejmować wybory, wpisując komendy na czacie.

Prezentacja ma zakończyć się jutro. Można spodziewać się, że dowiemy się wtedy, z jaką grą mamy do czynienia.

„Cant Kill Progress” brzmi jak nawiązanie do serii Deus Ex. Jednym z kluczowych elementów tego cyklu są cybernetyczne modyfikacje ciała i związane z tym rozterki moralne i filozoficzne.

Czym jest jednak Project CKP? W marcu 2014 roku Square Enix zarejestrowało nazwę Deus Ex: Mankind Divided. Możliwe, że oglądamy właśnie zapowiedź tego tytułu.

W październiku 2013 roku David Anfossi - szef studia odpowiedzialnego Deus Ex: Human Revolution i Thief - ujawnił plany na Deus Ex: Universe.

„Koncept stojący za Deus Ex: Universe to budowa rozwijającego się, połączonego świata” - komentował wtedy menedżer z Eidos Montreal.

„To obietnica dostarczania wartościowej zawartości i regularnego rozwijania serii, a także budowa głębokiego spisku, obejmującego kilka połączonych odsłon Deus Ex, tworząc bogatsze wrażenia.”

Anfossi wyjaśniał, że mowa o grach na PC i konsole, a także dodatkowych „doświadczeniach”, takich jak produkcje na smartfony i tablety, książki czy komiksy. Możliwe, że Mankind Divided jest częścią tego uniwersum.

Cokolwiek by się nie działo, menedżer sam potwierdził w październiku 2013 roku, że zespół Human Revolution pracuje nad nową odsłoną Deus Ex na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Jeszcze trochę cierpliwości.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze