Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - Tron fałszywego króla (1-5), boss: Stary Król Allant

Fałszywy król.

Czas na ostateczne rozstrzygnięcia w Demon's Souls! Czeka cię jedna z ostatnich walk w grze. Finał już blisko.

Lokacja: Bolaterski Pałac - Tron fałszywego króla (Region 1-5)

Do tej lokacji dojdziesz od strony Wieży Króla (1-4). Droga do bossa więc prowadzi przez całą lokację, w której musisz między innymi uciekać przez ogniem niebieskiego smoka. Kiedy w zamku wjedziesz windą na górę, a potem przekroczysz mgłę, rozpocznie się walka ze Starym Królem Allantem.

Pamiętaj, że gdy pokonasz Starego Króla Allanta, a wcześniej zabiłeś pozostałych arcydemonów, nie będziesz mógł podnosić swojego poziomu duszy, więc jeśli zamierzasz przed końcem gry awansować na nowe poziomy doświadczenia, teraz jest najlepszy do tego moment.

Boss: Stary Król Allant

Stary Król Allant nie jest trudnym do pokonania przeciwnikiem. Wystarczy nauczyć się jego ataków i wyprowadzać kontrataki w odpowiednim momencie.

  • Boss bardzo często wywołuje wokół siebie trąbę powietrzną. Po kilku sekundach nastąpi wybuch i fala uderzeniowa. Choć jest to groźny atak, masz dużo czasu, żeby uciec. Kiedy zobaczysz, że wokół przeciwnika zbiera się chmura, oddal się jak najdalej.
  • Kiedy stoisz daleko od bossa, ten potrafi bardzo szybko się do ciebie zbliżyć. Sunie z dużą prędkością w twoją stronę. Ta akcja zawsze zakończona jest uderzeniem, więc bądź przygotowany na ten atak - wykonaj unik lub zasłoń się tarczą.
  • Boss czasami wysyła w twoją stronę podmuch wiatru. Jest to atak dystansowy, przed którym najlepiej zasłonić się tarczą.
  • Najgroźniejszym atakiem bossa jest wyczerpanie poziomu duszy. Nie dosyć, że zadaje dużo obrażeń, to stracisz jeden poziom duszy. Gdy tylko zobaczysz, że w ręku Allanta pojawi się niebieska kula, oddal się - wykonaj unik do tyłu.
  • Podczas tej walki masz dużo okazji do wyprowadzenia kontrataku. Praktycznie po każdym ataku bossa, przed którym się obroniłeś (co nie jest trudnym zadaniem), wyprowadzaj uderzenie. Staraj się go atakować od tyłu, wówczas łatwiej będzie ci obronić się przed kolejnym atakiem Allanta.
  • Przez całą walkę cierpliwie wyczekuj uderzeń bossa, wyprowadzaj skuteczne kontrataki i broń się przed jego najgroźniejszymi ciosami, czyli wysysaniem duszy i falą uderzeniową. W ten sposób będziesz stopniowo, ale skutecznie, uszczuplał pasek życia bossa.

Po zakończonej walce, podejdź do klińca, by odebrać Duszę demona fałszywego króla.

Jeśli pokonałeś wszystkich arcydemonów (Smoczy bóg, Stary Mnich, Król Burz i Stary Król Allant), to gdy przeniesiesz się do Spójni, pojawi się w tej lokacji wielka dziura, przy której będzie stała Dama w Czerni. Porozmawiaj z nią. Następnie przeniesiecie się do lokacji, gdzie czeka na ciebie ostatni boss. Możesz wówczas wrócić do Spójni, jeśli chcesz, korzystając z klińca.

Następnie: Demon's Souls - wszystkie zakończenia, Pradawny, ostatni boss: Król Allant

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Wieża Króla (1-4): niebieski smok

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze