Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demo Resident Evil 7: Biohazard pobrano już 2 miliony razy

Rekord na PS4.

Demonstracyjna wersja horroru Resident Evil 7: Biohazard bije rekordy popularności, choć przygotowane przez Capcom demo nie będzie nawet częścią pełnej gry.

Bo siekierka wygląda jak siedem

Tytuł o nazwie Resident Evil 7 Teaser: Beginning Hour uznano za rekord na PlayStation 4, jeśli wziąć pod uwagę wersje demo w pierwszym tygodniu po debiucie, w Ameryce Północnej.

Kategoria jest dość specyficzna, lecz Capcom sprecyzował, że łączny wynik to już ponad 2 miliony pobrań na całym świecie, a mowa tylko o abonentach PlayStation Plus.

Demo cieszy się więc sporym zainteresowaniem i nadal skrywa pewne sekrety. Jeden związany jest podobno z odciętym palcem, który znaleźć można w grze - fani nadal szukają dla nieco zastosowania.

Wersja demonstracyjna wywołała także nieco kontrowersji, co skłoniło producentów do zapewnienia, że Resident Evil 7 nie będzie opowieścią o duchach, ale powróci do korzeni gatunku survival horror.

Co interesujące, autorem scenariusza - po raz pierwszy w historii cyklu - podobno nie jest Japończyk, lecz Richard Pearsey, czyli autor opowieści do takich produkcji, jak Spec Ops: The Line czy gier z serii F.E.A.R.

Resident Evil 7 debiutuje 24 stycznia na PC, PS4 oraz PlayStation VR.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze