Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space - walka: atak, obrona, jak walczyć

Jak sprawnie pokonywać wrogów i nie dać się zabić.

Dead Space Remake jest survival horrorem, w którym ogromny nacisk położono na akcję, dlatego mnóstwo czasu spędzisz na walce z morderczymi nekromorfami. Jest kilka podstawowych zasad, których przestrzeganie, że żadne wyzwanie nie będzie zbyt trudne.


Po pierwsze musisz wiedzieć, że nekromorfy to nie są zwykłe zombie, a trafienie w głowę zazwyczaj tylko je wkurzy. Według fabuły nekromorfa nie da się zabić bez całkowitego unicestwienia każdej komórki jego ciała. Można je natomiast unieruchomić na tyle, by nie mogły się poruszać.

W tym celu każdego nekromorfa należy przede wszystkim pozbawić kończyn. Ma to dodatkowe zalety, ponieważ potwór bez nóg nie będzie mógł gonić Isaaca, a bez ramion nie będzie w stanie go chwycić. To samo tyczy się wszelkiej maści macek strzelających pociskami czy kolczastych ogonów. Zawsze strzelaj w kończyny i staraj się unieruchomić przeciwników.

W Dead Space Remake walka opiera się przede wszystkim na strzelaniu, więc za wszelką cenę unikaj walki w zwarciu i zawsze staraj się trzymać wrogów na dystans. Uważaj jednak, ponieważ niektórzy przeciwnicy dysponują także atakami na odległość i potrafią wystrzeliwać kościane pociski czy pluć żrącymi wydzielinami.

Potwory są też bardzo szybkie i często atakują grupami. Oprócz odstrzeliwania kończyn możesz spowolnić całe grupy przeciwników, używając stazy. To doskonałe narzędzie, które potrafi objąć działaniem kilku wrogów naraz, co pozwala złapać oddech i skupić się na precyzyjnych trafieniach w kończyny.

Co więcej, odstrzelone kończyny i fragmenty kości można używać jako broni. Dla przykładu - za pomocą kinezy można chwytać odstrzelone ostrza przeciwników i wystrzeliwać je jak potężne harpuny. Taki kinetyczny strzał zadaje ogromne obrażenia, a nawet może przybić nekromorfa do ściany.

Niektórzy przeciwnicy mają na sobie świecące pomarańczowe narośle. Dotyczy to przede wszystkim największych przeciwników oraz bossów, z którymi można uporać się praktycznie tylko dzięki trafieniom w tego typu słabe punkty.

Jest też kilku wrogów, którzy podobne narośle wykorzystują jako wybuchową broń - staraj się eliminować tych przeciwników z odległości. W przypadku większych potworów - celuj w śwecące na pomarańczowo czułe punkty. W przypadku najcięższych starć polecamy potężny laser stykowy.

Przydatne jest też wykorzystywanie otoczenia na swoją korzyść. W wielu miejscach można znaleźć mniejsze i większe przedmioty, którymi można miotać we wrogów przy pomocy kinezy. Szczególnie przydatne są wszelkiej maści pręty zdolne do przebicia wroga oraz materiały wybuchowe. Eksplodujące obiekty oznaczono czerwonymi światłami, by łatwo było je zidentyfikować. Można w nie strzelać lub rzucać nimi za pomocą kinezy jak granatami.

Warto też dobrze poznać plusy i minusy różnych broni oraz dobrać uzupełniający się zestaw. Naszym zdaniem warto zawsze nosić przy sobie piłę plazmową, rozpruwacz, karabin pulsacyjny oraz laser stykowy lub strzelbę kinetyczną. Poznaj też alternatywne tryby prowadzenia ognia, ponieważ są one bardzo przydatne i pozwalają tworzyć studnie grawitacyjne wciągające wrogów czy zastawiać pułapki.

Najważniejsze jest pozostawanie w ruchu. Stojąc w miejscu, prosisz się o osaczenie przez tłumy wrogów, więc staraj się nie zatrzymywać. Warto wiedzieć też, że większość wrogów ma problem z przechodzeniem przez drzwi, więc w podbramkowej sytuacji można ratować się ucieczką. Zwykle drzwi zatrzymują przeciwników po przeciwnej stronie.

Pamiętaj też, że w Dead Space nie można wykonywać uników i zawsze zwracaj uwagę na zdrowie Isaaca oraz poziom naładowania stazy. Nie wahaj się przed używaniem funkcji szybkiego leczenia podczas walki. O ile masz zestaw medyczny w ekwipunku, możesz w każdej chwili wcisnąć przycisk B/kółko, aby się uleczyć.

Następne: Dead Space - save: jak zapisać grę

Spis treści: Dead Space Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Space - drugi tryb broni: jak włączyć

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Dead Space (remake)

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze