Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam Trials to nowe podejście do wersji demo. Dead Space do sprawdzenia

Lepsze to niż zwrot zakupu.

Valve ma już chyba dość graczy zwracających zakupy na Steamie przed upływem dwóch godzin rozgrywki. Nowa inicjatywa - game trails - przypomina dobrze znane dema, oferując ograniczony dostęp do tytułu.

Ograniczony, ale jedynie czasem - mowa o maksymalnie 90 minutach rozgrywki. Po tym czasie produkcja zostanie na dysku, więc w przypadku ewentualnego zakupu będziemy mogli kontynuować zabawę od punktu, do którego dotarliśmy.

Obecnie inicjatywa obejmuje tylko remake Dead Space ze stycznia obecnego roku. Aby skorzystać z oferty, wystarczy zalogować się na swoje konto na Steamie, przejść na stronę sklepową tytułu i wcisnąć przycisk „Graj teraz”. Zaraz obok widać czas, jaki pozostał do wykorzystania.

Graj teraz

Nie da się ukryć, że sprawa wygląda na razie dość prowizorycznie. „Zagraj w ten tytuł przez maksymalnie 1 godz.” - głosi opis, lecz poniżej widniejsze licznik z 1 godziną i 30 minutami. Informacja o rozpoczęciu akcji już w tytule obarczona jest natomiast asteryskiem (8), który nie jest nigdzie wyjaśniony.

Pozostaje więc czekać na doszlifowanie opcji, a także na wprowadzenie dodatkowych tytułów do oferty, choć już teraz można w pewnym sensie przyznać, że inicjatywą objęto... wszystkie gry na Steamie, i to od dawna. Całość jest na dobrą sprawę uproszczeniem i przemianowaniem „darmowego dostępu”, jak określić można 2-godzinny okres, który upoważnia do zwrotu pieniędzy w sklepie Valve.

Read this next