Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space w stylu PS1 dostępny do pobrania za darmo

Dzieło fana.

Obecnie trwa moda nie tylko na remaki, ale także na tak zwane „demaki”, czyli współczesne tytuły zamieniane w produkcje stylizowane na coś, co mogłoby ukazać się na starszych generacjach konsol. Jeden z przykładów - Dead Space - można już pobrać.

Tego typu projekty są najczęściej demonstracjami przygotowanymi przez fanów, ograniczającymi się - w najlepszym przypadku - do krótkiego materiału wideo, a często do kilku screenów. Niejaki Fraser Brumley poszedł jednak dalej i w przypadku swojego dzieła przygotował grywalną odsłonę.

„Graliście w Dead Space (2008) i graliście w Dead Space (2023), więc teraz czas pochłonąć horrorowe wibracje Dead Space (1998)” - czytamy w opisie. Jak można się domyślać, nie otrzymujemy kompletnej kampanii fabularnej, lecz około 10-15 minut atrakcji w dobrze znanym stylu - i w oprawie rodem z pierwszego PlayStation.

Demake można pobrać za darmo z serwisu itch.io i uruchomić na PC. „Jeśli jesteście z EA i widzieliśmy mój projekt, to tak wam się tylko wydawało” - dodaje Brumley i pozostaje mieć nadzieję, że ciekawy pomysł uda się uchronić przed zakusami prawników amerykańskich korporacji, choćby ze względu na podejście non-profit.

„Dzięki za cierpliwość! Pracowałem nad tym o wiele dłużej niż planowałem i produkt końcowy jest prawdopodobnie krótszy niż się spodziewacie, ale mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić” - napisał Australijczyk, który ma w dorobku także wiele innych nie do końca poważnych projektów, jak symulator zbijania szyby głową, grę o wylewaniu asfaltu czy spadanie w okolicy czarnej dziury.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Dead Space (remake)

PS5, Xbox Series X/S, PC

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze