Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space 2 Remake to podobno fikcja. EA nigdy nie rozpoczęło prac

Choć był pewien pomysł.

W ciągu ostatnich kilkunastu godzin internet został zalany sprzecznymi doniesieniami na temat rzekomego anulowania Dead Space 2 Remake przez EA. Uznany dziennikarz Jason Schreier wyjaśnił jednak, że projekt nie mógł zostać porzucony, ponieważ nie istniał.

Zacznijmy od początku: Dead Space 2 Remake nigdy nie zostało oficjalnie potwierdzone, choć twórcy ze studia Motive wspominali niekiedy o chęci powtórzenia sukcesu Dead Space Remake z 2023 roku. Temat powrócił dopiero wczoraj, gdy Jeff Grubb - znany insider i leaker - przekazał, że projekt był rozwijany, ale został porzucony z uwagi na niesatysfakcjonujące wyniki sprzedaży „jedynki”.

Electronic Arts - właściciel Motive - skomentowało wypowiedź Grubba, zapewniając, że przedstawiona przez niego historia jest nieprawdą. Mało precyzyjna odpowiedź wywołała tylko więcej zamieszania, a Grubb raz jeszcze napisał, iż projekt był w produkcji i miał nawet własną nazwę kodową.

Do dyskusji dołączył wspomniany Jason Schreier, który poinformował, że studio Motive faktycznie pracuje nad nową grą, ale nigdy nie było nią Dead Space 2 Remake. Deweloperzy mieli kilka pomysłów na potencjalny sequel, ale żaden nie został zatwierdzony przez szefostwo.

Od zeszłego lata ten zespół bada inne pomysły, podczas gdy większość deweloperów, którzy pracowali nad Dead Space, przeniosła się do innych projektów” - pisze Schreier na łamach serwisu Bloomberg.

Zobacz na YouTube

Rezygnacja z kolejnych remake'ów to bez wątpienia mocny cios dla fanów Dead Space. Produkcja z 2023 okazała się bardzo udanym odświeżeniem, nieco ratując nadzieję miłośników kosmicznych horrorów po mniej udanym Callisto Protocol. Niedługo po premierze Electronic Arts pytało graczy, czy byliby zainteresowani kolejnymi projektami w tym stylu, ale najwyraźniej pytanie było czysto retoryczne.

Read this next