Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA zrobiło remake kultowego trailera Dead Space

Kołysanka.

Remake'i gier nie są niczym nowym i gramy w nie od wielu lat. A co z remake'ami... trailerów? Studio EA Motive postanowiło nieco poszerzyć definicję tego pojęcia i przygotowało odświeżoną wersję kultowego trailera „Lullaby” dla Dead Space.

Chodzi o zwiastun, w którym słyszymy nieco przygnębiające wykonanie kołysanki „Twinkle, Twinkle, Little Star”, oglądając jednocześnie dramatyczne wydarzenia rozgrywające się na pokładzie okrętu USG Ishimura. Poniżej oryginalna wersja sprzed kilkunastu lat (warto zwrócić uwagę na 1,8 mln wyświetleń, pomimo publikacji na nieoficjalnym kanale!), a także remake trailera.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że nowa wersja trailera powstała w taki sam sposób, co Dead Space Remake - z dużym szacunkiem do oryginału, ale bez odtwarzania wszystkiego jeden do jednego. Poszczególne sceny różnią się nieco od siebie, ale wiele momentów jest bliźniaczo podobnych, pokazując te same obiekty. Wygląda to jak manifest filozofii, która przyświecała deweloperom z Motive Studio w trakcie prac.

Oryginalną wersję do trailera sprzed 15 lat zaśpiewała pracująca wtedy w Electronic Arts montażystka wideo, Kristine Barrett. Jak tłumaczy na Reddicie jeden z deweloperów, nagrała utwór jako tymczasowe audio, ale zespołowi bardzo spodobało się wykonanie.

Dead Space Remake zadebiutowało 27 stycznia tego roku i zostało docenione przez graczy i krytyków. Również nasz redakcyjny kolega Squallu wystawił grze wysoką ocenę.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Dead Space (remake)

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze