Skip to main content

Dead Space - broń: rodzaje, gdzie znaleźć

Gdzie są i jak odblokować wszystkie rodzaje broni.

W Dead Space znajdziesz łącznie 7 rodzajów broni. W większości są to narzędzia przystosowane do walki jak piła plazmowa czy laser stykowy. Każda broń dysponuje podstawowym i alternatywnym trybem ataku, które sprawdzają się w różnych sytuacjach.

Większość sprzętu znajdziesz podczas wykonywania głównych zadań, choć niektóre wymagają nieco więcej szukania. Na tej stronie znajdziesz lokację wszystkich broni dostępnych w grze.


Na tej stronie:


Piła plazmowa

Główny atak wysyła niewielką wiązkę plazmy, która świetnie sprawdza się przy odcinaniu kończyn wrogów. Alternatywny strzał pozwala przełączać orientację broni pomiędzy poziomą a pionową.

 • Piłę plazmową znajdziesz niemal na samym początku gry w pomieszczeniu z charakterystycznym napisem „Cut off their limbs”. Broń leży na stole warsztatowym i nie można jej przegapić - jest wymagana do popchnięcia fabuły do przodu.

Karabin pulsacyjny

Wojskowy karabin maszynowy, który strzela seriami. Alternatywny strzał pozwala zużyć więcej amunicji, by wystrzelić minę zbliżeniową, która wybucha przy kontakcie lub gdy wróg się do niej zbliży. Stosunkowo słabą siłę ognia rekompensuje wysoka precyzja i pojemność magazynka.

 • Karabin pulsacyjny znajdziesz na samym początku drugiego rozdziału. Gdy wejdziesz na stację kolejki, gdzie znajduje się pierwszy sklep w grze, zobaczysz na podłodze umierającą strażniczkę. Po śmierci upuści karabin.

Rozpruwacz

Jest to piła tarczowa, której podstawowy atak wystrzeliwuje na niewielką odległość ostrze lewitujące w powietrzu przed bronią. Trzymanie spustu pozwala „kroić” przeciwników. Alternatywny strzał wystrzeliwuje z wielką siłą rykoszetujące ostrze na dużą odległość.

 • Po otrzymaniu zadania Uzupełnij paliwo silników (południe) idź przez Przygotowalnię tak, jak prowadzi lokator w kierunku celu misji.
 • Rozpruwacza znajdziesz w pomieszczeniu Warsztat mechaniczny zaraz za Przygotowalnią - leży przy ciele tuż przy drzwiach do łazienki.

Miotacz ognia

Główny atak podpala wrogów. Strzał alternatywny tworzy wysoką ścianę ognia utrzymującą się w jednym miejscu. Miotacz nie działa w próżni.

 • Miotacz ognia znajdziesz w rozdziale trzecim. Idąc w stronę maszynowni, natrafisz na porośnięte tkanką organiczną przejście, przez które trzeba się przecisnąć. To pierwszy tego typu etap w grze. Na samym początku sekcji zauważysz ciało po prawej stronie. Znajdziesz przy nim miotacz ognia.

Laser stykowy

Ciężki emiter energii, który wystrzeliwuje ciągłą, śmiercionośną wiązkę laserową. Alternatywny strzał to piła asteroidowa, która po naładowaniu pozwala wystrzelić pojedynczy, potężny strzał. To potężna broń przydatna w walce z najsilniejszymi przeciwnikami. Amunicja jest droga i można sprzedać ją za dobrą cenę.

 • Laser stykowy znajdziesz w czwartym rozdziale. Podczas zadania Przekieruj prąd z administracji wydobycia przejdziesz przez uszkodzoną sekcję statku.
 • Po wyjściu z próżni i przejściu przez następne drzwi dostaniesz telefon od Kendry, która ostrzeże Isaaca przed zagrożeniem porażeniem - od razu obróć się w prawo. Zobaczysz pomieszczenie Archiwum zamknięte na zamek poziomu 2.
 • Jeżeli masz przepustkę poziomu 2, otwórz drzwi - wewnątrz znajdziesz laser stykowy.

Pistolet linowy

Pistolet linowy działa podobnie do piły plazmowej, ale pocisk jest szerszy i nie mozna ustawić go w pozycji pionowej. Alternatywny strzał pozwala zastawic pułapkę laserową.

 • W piatym rozdziale, w pomieszczeniu Korytarz Działu Ratunkowego, gdy trzeba usunąć blokadę, znajdziesz po drodze pomieszczenie Magazyn Sprzętu Ratunkowego zamkniete na zamek poziomu 2. Jeżeli masz przepustkę poziomu 2, to możesz otworzyc drzwi. Wewnątrz znajdziesz pistolet linowy.

Strzelba energetyczna

Potężna broń kinetyczna, która ma spory rozrzut, ale słaby zasięg. Świetnie sprawdza się w walce z wieloma wrogami i pozwala odrzucić ich na pewną odległość. Alternatywny strzał tworzy widowiskową studnię grawitacyjną, która na niewielkim obszarze przyciąga wrogów w jeden punkt.

 • Broń znajdziesz w szóstym rozdziale. Podczas zadania Wstrzyknij enzym 1. rzęźcowi idź za lokatorem, aż zobaczysz zamknięte na zamek poziomu 2 drzwi oznaczone jako Zachodnie pomieszczenie z sadzonkami A.
 • Wewnątrz znajdziesz strzelbę leżącą przy martwym strażniku.

Następnie: Dead Space - staza: co to jest, gdzie znaleźć, jak uzupełnić

Spis treści: Dead Space - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Space - leczenie: jak uzupełniać zdrowie

Zobacz także