Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space - save: jak zapisać grę

Jak stworzyć zapis rozgrywki.

Dead Space jest dość wymagającą grą, dlatego dobrze jest mieć kilka zapisów stanu gry na wypadek nieprzewidzianych komplikacji. Gra nie oferuje możliwości wykonywania szybkiego zapisu z poziomu menu, ale z tej strony dowiesz się, jak wykonać ręczny zapis.


Podczas przemierzania pokładów USG Ishimura natkniesz się na specjalne Stacje Zapisu. Montowane są one wyłącznie na ścianach i łatwo dostrzec je z daleka dzięki jasnej holograficznej ikonie w kształcie analogowego aparatu fotograficznego.

Wystarczy podejść do takiej stacji i aktywować ją, aby otworzyło się menu ręcznego zapisu gry. Warto mieć kilka różnych plików na wypadek, gdybyśmy napotkali na wyjątkowo uciążliwych przeciwników, a powrót do sklepu w celu uzupełnienia zapasów byłby utrudniony.

  • Możemy stworzyć nowy zapis lub nadpisać istniejący już plik, co wiąże się z jego trwałym usunięciem.
  • Gra wykonuje też automatyczne zapisy w określonych miejscach, zwykle występują jednak między nimi spore przerwy.
  • Na najwyższym poziomie trudności Bez szans mamy do dyspozycji tylko jeden plik zapisu i jedno życie. Na niższych poziomach trudności nie ma większych ograniczeń co do liczby zapisów.

Następnie: Dead Space - poziom trudności: jaki wybrać

Spis treści: Dead Space - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Space - broń: rodzaje, gdzie znaleźć

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze