Skip to main content

Dead Space - poziom trudności: jaki wybrać

Czy można zmienić poziom trudności podczas rozgrywki.

Dead Space nie jest łatwą grą, na szczęście twórcy dali do wyboru kilka opcji. Na tej stronie znajdziesz informacje o wszystkich poziomach trudności oraz dowiesz się, czy i kiedy można je zmieniać.


Remake Dead Space oferuje 5 różnych poziomów trudności. Rodzaj wyzwania można dostosować w głównym menu przed rozpoczęciem nowej gry, a także dowolnie zmieniać w trakcie rozgrywki. Stosowną opcję znajdziesz w menu pauzy - przejdź do Ustawień, a następnie wybierz opcję Rozgrywka. Na samej górze znajdziesz opcję zmiany poziomu trudności.

Zmiana poziomu trudności nie wpływa na historię i zadania, jednak przy niższych ustawieniach trudności nie zdobędziemy trofeów i osiągnięć związanych z ukończeniem gry na wyższych poziomach wyzwania. Nie ma innych konsekwencji, więc jeśli któryś fragment wydaje się zbyt problematyczny lub przeciwnie - czujesz, że jest zbyt łatwo - bez obaw zmień poziom trudności gry.

Poziomy trudności dostępne w Dead Space:

Fabuła - Isaac zadaje dużo więcej obrażeń i otrzymuje ich zdecydowanie mniej, a zbiornik tlenu starcza na dłużej. Ponadto Isaac leczy się automatycznie i znacznie łatwiej wyswobodzić się mu z chwytu wroga. Jest to tryb przeznaczony dla początkujących lub graczy, którym zależy wyłącznie na poznaniu historii, a nie wyzwaniu.

Łatwy - Isaac zadaje nieco więcej i otrzymuje nieco mniej obrażeń, niż na poziomie średnim. Zbiornik tlenu starcza na odrobinę dłużej, nieco łatwiej też wyrwać się z chwytu przeciwnika. W tym trybie gra stawia mniejsze wyzwanie i pozwala na swobodniejszą rozgrywkę, jednak nadal mogą zdarzyć się stresujące sytuacje.

Średni - zarówno wrogowie, jak i Isaac otrzymują zwykłe obrażenia. To domyślne ustawienie, które zapewnia najlepiej zbalansowaną rozgrywkę. Amunicji i przedmiotów leczących jest mało, ale rzadko za mało. Grając w tym trybie, możesz liczyć na lekkie napięcie i niewielki stres związany z przemierzaniem pokładów USG Ishimura, gdzie ryzyko często popłaca.

Trudny - Isaac otrzymuje znacznie większe obrażenia, a wrogowie są znacznie wytrzymalsi. To tryb stworzony z myślą o osobach, które sporo grały w oryginał lub ukończyły już grę na średnim poziomie trudności. Łatwo tu stracić życie, a każde nowe pomieszczenie może okazać się śmiertelną pułapką. Należy spodziewać się wielokrotnego powtarzania niektórych etapów. Do starć należy podchodzić ostrożnie i taktycznie oraz starać się unikać zbędnej walki.

Bez szans - to najwyższy poziom trudności w grze i tryb specjalnego wyzwania. Ten tryb ma takie same ustawienia obrażeń, jakie obowiązują na wysokim poziomie trudności, ale autozapis jest wyłączony. Gracz ma dostęp tylko do jednego miejsca zapisu i jedno życie. Śmierć oznacza konieczność rozpoczęcia rozgrywki od początku lub kontynuowania na wysokim poziomie trudności. Ukończenie gry na poziomie Bez szans pozwala odblokować wyjątkowy kombinezon i specjalną broń.

Następnie: Dead Space - save: jak zapisać grę

Spis treści: Dead Space - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Space - broń: rodzaje, gdzie znaleźć

Zobacz także