Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space - latarka: jak włączyć

Czy w grze jest latarka, jak jej używać

Remake Dead Space miejscami potrafi być naprawdę ciemną grą. Mrok potęguje poczucie zagrożenia oraz skrywa przeciwników. W kilku miejscach trzeba też poświęcić oświetlenie, by przekierować zasilanie do zamkniętych drzwi czy niedziałającej windy. Jak znaleźć drogę w ciemności?

W Dead Space można skorzystać z latarki, choć jednocześnie nie ma dedykowanego przycisku, który pozwalałby na jej włączenie. Zamiast tego, każda broń, z jakiej korzysta Isaac, jest wyposażona w latarkę i wystarczy wycelować w dowolnym kierunku, by rozświetlić drogę.

Nie ma innego sposobu na uruchomienie latarki. Rozwiązanie ma kilka wad - podczas celowania Isaac porusza się zdecydowanie wolniej, a promień światła jest stosunkowo wąski. Z drugiej strony przemierzanie ciemnych pomieszczeń z bronią gotową do strzału pozwala szybciej zareagować na pojawiające się nagle niebezpieczeństwo.
  • Korzystanie z latarki przymocowanej do broni nie zużywa żadnej formy energii. Nie potrzeba baterii ani ogniw, a latarka może świecić bez końca.
  • Dodatkowo, wizjer w hełmie Isaca emituje delikatną błękitną poświatę, która w ekstremalnych przypadkach również może oświetlić ciemne pomieszczenia. Poświata jest jednak bardzo słaba i ledwo pozwala zobaczyć tylko to, co znajduje się naprawdę blisko postaci gracza.

Następnie: Dead Space - Peng: co to jest, gdzie znaleźć

Spis treści: Dead Space - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Space - broń: rodzaje, gdzie znaleźć

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Dead Space (remake)

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze