Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space - Peng: co to jest, gdzie znaleźć

Czym jest i gdzie ukryto Peng.

Podczas gry w Dead Space można w wielu miejscach natrafić na tajemnicze plakaty z logo Peng. Na tej stronie dowiesz się, czym jest Peng, do czego służy i gdzie można go znaleźć.


Na tej stronie:

Co to jest Peng i do czego służy

Peng to najcenniejszy skarb, jaki można znaleźć w grze. Niewielka statuetka przedstawiająca piękną kobietę warta jest 30 tysięcy kredytów. Odnalezienie statuetki wiąże się też z odblokowaniem osiągnięcia/trofeum „Zawsze jest Peng!” i choćby dlatego warto jej poszukać. W grze znajdziemy tylko jedną taką statuetkę.

Tak naprawdę nie ma pewności, czym właściwie w świecie gry jest „Peng”. Termin ten używany jest przez niektórych jako określenie pewnej rozrywki z udziałem atrakcyjnej kobiety lub jest to nazwa leku stosowanego przez mieszkańców świata Dead Space. Peng w różnych formach pojawia się w praktycznie każdej grze z serii i jest formą powracającego żartu lub easter egga.


Gdzie znaleźć Peng

Peng można znaleźć w 11. rozdziale gry. W pewnym momencie trzeba będzie opuścić mostek za pomocą kolejki. Ze stacji Mostek trzeba przejechać do stacji Hangar - Ładunek - Ktrl. kolejki. Po wideorozmowie z Kendrą skieruj się ze stacji kolejki w Hangarze w kierunku, w jakim prowadzi lokalizator - przez Hol Stacji Kolejki do portu towarowego.

  • Gdy dotrzesz na miejsce, zadanie zostanie zaktualizowane z Dotrzyj do portu towarowego na Uruchom żuraw. W pomieszczeniu Port towarowy miń stół warsztatowy i zjedź windą na dół tak, jak prowadzi lokalizator celu zadania.
  • Zaraz po wyjściu z windy odwróć się w prawo. Tuż obok windy zobaczysz kilka oświetlonych metalowych skrzyń, za którymi ukryta jest szafka.
  • Użyj kinezy, aby odsunąć skrzynie. Otwórz szafkę - Peng znajduje się w środku.

Następnie: Dead Space - latarka: jak włączyć

Spis treści: Dead Space - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Space - staza: co to jest, gdzie znaleźć, jak uzupełnić

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze