Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space - kredyty: jak zdobywać, do czego służą

Jak zarabiać i wydawać pieniądze.

Podczas gry w wielu miejscach znajdujemy kredyty. Czym są, jak je zdobywać i na co warto je wydać w Dead Space Remake - tego dowiecie się na tej stronie.


Kredyty to jedyna waluta w grze, którą płacimy za towary w sklepie. Kupimy za nie amunicję, zestawy medyczne, zestawy stazy, a także ulepszenia broni i kombinezonu. Początkowo trudno uzbierać większą kwotę, ale kredyty można pozyskać na wiele sposobów - można je znaleźć w skrzynkach i pojemnikach, czasami wypadają też z pokonanych wrogów. Można również sprzedawać zbędne przedmioty.

Szczególnie warto mieć oko na różnej maści półprzewodniki, które występują w kilku wariantach i służą wyłącznie do tego, aby je sprzedawać (rubinowe półprzewodniki warte są 10 000 kredytów). Opłaca się też sprzedawać niektóre rodzaje amunicji, w szczególności moc stykową.

1 sztuka amunicji do lasera stykowego warta jest 200 kredytów, więc pełny magazynek zajmujący jedno miejsce w ekwipunku można sprzedać za 3500 kredytów. Nawet, jeżeli nie korzystasz z tej broni, warto nosić ją przy sobie, ponieważ znajdowana amunicja zależy od tego, jaki sprzęt mamy na wyposażeniu. Dzięki temu znajdziesz sporo mocy stykowej, którą można sprzedać.

Ponadto po ukończeniu gry otrzymasz jednorazowo 50 000 kredytów, które można wykorzystać w trybie Nowa Gra+. Podczas każdego przejścia można też znaleźć w 11. rozdziale wyjątkowo cenny skarb - Peng, który wart jest 30 000 kredytów. Przed rozpoczęciem gry na wyższych poziomach trudności, warto uzbierać nieco pieniędzy w łatwiejszych trybach, by mieć za co kupować amunicję i przedmioty lecznicze.

Następne: Dead Space - resetowanie ulepszeń, odzyskiwanie węzłów

Spis treści: Dead Space Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Space - nagrody za ukończenie gry

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze