Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead Space - resetowanie ulepszeń, odzyskiwanie węzłów

Jak można odzyskać węzły wydane na ulepszenia broni.

W Dead Space Remake możemy wykorzystywać węzły, by ulepszać statystyki broni oraz kombinezonu, jednak węzłów nie wystarczy, by ulepszyć każdy element wyposażenia. W pewnym momencie może się okazać, że żałujemy podjętych decyzji i chcielibyśmy ulepszyć inny sprzęt. Co zrobić w takiej sytuacji?


Odwiedzając stół warsztatowy, otrzymujemy możliwość zainwestowania zdobytych węzłów w ulepszenie ekwipunku. Możemy dzięki temu zyskać większą siłę ognia, pojemniejszy magazynek czy krótszy czas przeładowania. Możemy też wpływać na cechy kombinezonu, wydłużając pasek zdrowia, czas trwania i zasięg stazy czy zwiększając pojemność zbiorników z tlenem.

Czasami jednak okazuje się, że dane ulepszenie uznamy za zbędne lub inna broń bardziej nam się spodoba, ale węzłów nie starczy na ulepszenie każdego elementu wyposażenia. Na szczęście węzły można odzyskać stosunkowo niewielkim kosztem. W tym celu należy udać się do stołu warsztatowego i przejść do zakładki broni lub kombinezonu, jaki chcemy zresetować do pierwotnego stanu.

Następnie wystarczy wybrać opcję Zresetuj wszystko, której skrót klawiszowy wyświetlany jest u dołu ekranu. Po potwierdzeniu decyzji wszystkie węzły zainwestowane w dany element wyposażenia zostaną z niego usunięte i dodane z powrotem do naszego ekwipunku. Operacja kosztuje 5000 kredytów.

Usuwanie węzłów możemy powtarzać tak długo, jak długo mamy na koncie wymagane 5000 kredytów. Warto wiedzieć, że umieszczenie węzła w gnieździe broni odpowiedzialnym za zwiększenie pojemności magazynka da nam pełny magazynek, a w gnieździe odpowiedzialnym za wydłużenie paska zdrowia - w pełni uleczy Isaaca. Tę sztuczkę można wykorzystać w podbramkowych sytuacjach.

Następne: Dead Space - sprzedawanie broni: czy jest możliwe

Spis treści: Dead Space Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dead Space - butla z tlenem: jak uzupełnić

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Dead Space (remake)

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze