Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead by Daylight - klucz: dlaczego nie działa

Złamany, monotonny i kościany klucz, jak z nich korzystać.

W Dead by Daylight znajdziesz wiele przedmiotów, z których z jednymi z ciekawszych są klucze - a dokładnie złamany klucz, monotonny klucz i kościany klucz. Na pierwszy rzut oka wydają się bezużyteczne, gdyż nie da się ich aktywować w czasie gry. Nic jednak bardziej mylnego - po zainstalowaniu dodatków stają się niezwykle funkcjonalne.

Klucz (1) jest jednym z przedmiotów na który natrafisz podczas wykupywania kolejnych pozycji w krwistej sieci. Sam z siebie nie spełnia żadnej funkcji - możesz go aktywować w czasie rozgrywki, ale nic to nie da - prócz wyczerpania się jego ładunków.

Możesz jednak podpiąć do niego dodatki, które zwiększą jego funkcjonalność. Przykładowo, krwawy bursztyn (2) ujawni pozycje zabójcy (jeśli jest maksymalnie 32 metry od ciebie), co znacząco ułatwi ci bezpieczne poruszanie się po mapie.

Bardzo dobrym dodatkiem jest Kółko na klucze. Nie daje ono żadnych dodatkowych właściwości kluczowi, jednak sprawia, że po twojej śmierci przedmiot nie przepadnie, a po prostu zostanie w ekwipunku. Podobnie działa Mętne szkło - sprawi, że po otwarciu włazu za pomocą Monotonnego klucza bądź Kościanego klucza zużyty zostanie dodatek, a nie sam przedmiot.

Następnie: Dead by Daylight - świat snu: Koszmar, jak obudzić postać

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - mapa: jak podświetlać i znajdywać przedmioty

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze