Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dead by Daylight - świat snu, Koszmar: jak obudzić postać

Korzystanie z budzika, generatorów i pomocy innych graczy.

Świat snu to mechanika w Dead by Daylight, która uruchamia się w momencie gdy jeden z zabójców wcielił się w postać Freddiego Kruegera, występującego w grze jako Koszmar. Wtedy też postać będzie regularnie zapadać w sen, co powoduje halucynacje i utrudnia rozgrywkę. Z tej strony dowiesz się jak temu przeciwdziałać.

Gdy rozpoczniesz rozgrywkę w której jest wspomniany we wstępie Koszmar, przy podobiźnie każdego z ocalałych zacznie zapełniać się zegar (1). Odlicza on 60 sekund i gdy dojdzie do końca, wszyscy ocalali wejdą do świata snów. W trakcie przebywania w nim twoja postać będzie cały czas pod wpływem efektu nieświadomy (2) - nie będzie działać mechanika zasięgu terroru ani związane z nią umiejętności.

By wybudzić postać możesz:

  • Wykorzystać budzik (3) - wejście w interakcję z tym obiektem pozwoli ci obudzić postać i zyskać na 30 sekund odporność na efekt uśpienia (postać zaśnie więc ponownie po 90 sekundach). Dla każdego ocalałego na mapie wyznaczonych jest kilka budzików unikalnych dla nich;
  • Skorzystać z pomocy innego gracza - tak jak w przypadku leczenia, inny gracz może wejść z tobą w interakcję i cię wybudzić. Miej jednak na uwadze, że każde kolejne wybudzenie w ten sposób podwaja ilość czasu potrzebną do przeprowadzenia czynności;
  • Przeprowadzić nieudany test umiejętności - postać zostanie wybudzona jeśli test dotyczył naprawy generatora bądź leczenia. Nie ma tutaj żadnej kary wydłużającej czynność jak w przypadku pomocy od innego gracza.

Warto jak najszybciej wybudzić postać, gdyż w trakcie przebywania w świecie snów będziesz doświadczał halucynacji. Na mapie mogą być ustawione fałszywe palety - po rozstawieniu znikną i nie zablokują drogi zabójcy. Dodatkowo, przeciwnik może rozkładać specjalne pułapki - po wpadnięciu w nie twoja postać będzie wolniej się poruszać.

Zabójca może także dodatkowo modyfikować działanie świata snów dzięki umiejętnościom i dodatkom. Może on sprawić, że nieudane testy umiejętności nie wybudzą już postaci czy że zaczniecie w świecie snów od początku rozgrywki.

Następnie: Dead by Daylight - gra ocalałym: jak nie zginąc i uciec

Spis treści: Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dead by Daylight - klucz: dlaczego nie działa

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze