Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Scarlett? CD Projekt nie wyklucza

„Jest taki plan”.

W trakcie konferencji inwestorskiej kierownictwo grupy CD Projekt nie wykluczyło, że powstający Cyberpunk 2077 w przyszłości trafi na konsole nowej generacji - PS5 i następcę Xbox One o kodowej nazwie Scarlett.

Jeden z uczestników wydarzenia zapytał szefa firmy - Adama Kicińskiego - o możliwość przeniesienia produkcji na kolejne platformy Sony i Microsoftu. Menedżer przyznał, że są na to szanse i „wręcz jest taki plan”, zwłaszcza, że deweloperzy nie są ograniczeni silnikiem.

- Red Engine został zbudowany od podstaw w ten sposób, żeby móc być rozwijany z generacji na generację. W związku z tym, jeżeli mielibyśmy szansę w pewnym momencie wydać Cyberpunka na kolejnej generacji, jeżeli tak by się złożyło, to pewnie byśmy tego chcieli - tłumaczy.

Cyberpunk 2077 może zawitać nie tylko na konsole obecnej generacji

Wydanie gry najpierw na PC, PS4 i Xbox One, a w późniejszym terminie na nowe konsole nie byłoby zaskoczeniem. Podobną strategię obierały inne studia w okresie przejściowym między generacjami - na przykład Rockstar z GTA 5.

Tytuł od twórców Wiedźmina 3 bazuje na systemie RPG wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha. Akcję osadzono w futurystycznym Night City - fikcyjnej metropolii w USA. Gracze pokierują wykreowaną przez siebie postacią, obserwując wydarzenia z kamery FPP.

Cyberpunk 2077 nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery. Na spotkaniu z inwestorami ujawniono, że prace nad projektem są na zaawansowanym etapie, a gra zostanie zaprezentowana na E3 2019, gdzie Polacy szykują „mocny” pokaz.

Analitycy spekulują że PS5 i następca Xbox One zadebiutują najpóźniej w 2021 roku. Patenty sugerują, że platforma Sony otrzyma między innymi wsteczną kompatybilność, a z nieoficjalnych informacji wynika, że Microsoft szykuje dwa modele swojej konsoli.

Źródło: Graczpospolita

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze