Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 inspirowany seriami The Elder Scrolls i Deus Ex

Oraz grą Vampire: The Masquare - Bloodlines.

Jeden z deweloperów zaangażowanych w powstawanie Cyberpunk 2077 opowiedział o produkcjach, którymi zespół CD Projekt Red inspiruje się podczas prac nad nową grą studia.

W rozmowie z hiszpańskim serwisem Area Jugones główny projektant zadań - Mateusz Tomaszkiewicz - ujawnił, że ekipa wzoruje się między innymi na cyklu The Elder Scrolls. Polska ekipa czerpie z tytułów Bethesdy, choć są osadzone w innych realiach niż rodzimy projekt.

- Wśród inspiracji wymieniłbym też Deus Ex, zwłaszcza pierwszą część, która miała na mnie istotny wpływ zarówno jako gracza, jak i dewelopera. Bardzo podobała mi się możliwość realizowania misji na wiele różnych sposobów - tłumaczy.

The Elder Scrolls odciśnie piętno na Cyberpunk 2077

- Rozgrywka opierała się nie tylko na wyborach podejmowanych w trakcie dialogów, ponieważ na mapie poukrywane były takie rzeczy, jak rożne wejścia do budynków, czy elementy otwierające dostęp do innych ścieżek fabularnych - dodaje.

Kolejną inspiracją jest pierwsza odsłona Vampire: The Masquare - Bloodlines, czyli RPG przedstawiające wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby. Gra jest dla Tomaszkiewicza o tyle istotna, że nieliniowość tytułu bazowała na mechanizmach zabawy i konwersacjach.

W Cyberpunk 2077 znajdą się zapewne elementy z serii Deus Ex

Wypowiedź dewelopera pochodzi z wywiadu, w którym przyznał, że dzisiejsza wersja projektu rożni się od fragmentu prezentowanego na ubiegłorocznym E3, a także stwierdził, że pozycja wyróżni się dużą liczbą dostępnych broni.

Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PS4 i Xbox One, choć nie wykluczono, że pojawi się też na konsolach następnej generacji. Produkcja bazuje na systemie RPG wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha, a akcję osadzono w futurystycznym Night City - fikcyjnej metropolii w USA.

Źródło: Area Jugones

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze